Zimski magarac (Eduard weekend edition 1:48 I-16 type 24)

Previous topic - Next topic

Liebe Serbische frojnde;-)

Eto, videste onu sramotu od prošle nedelje, a sada eto iste makete u drugom pakovanju.
Ja mislim, da se 100% preporodila na bolje i prosto ne mogu da ga uporedim sa njegovim pedantnim i čistim predhodnikom JAK-3 od iste firme.
Uglavnom definitivno sam se "prefedrao" na 1:48 kada su u pitanju jednomotorni lovci propeleraši.

Maketa predstavlja anonimni lovac/trenažer iz rane 1942.

Udrite kritikama i pohvalama :)





















Na maketi sam obavio nebroj sitnih dorada od kojih su totalno promašene one u cockpitu koje se takoreći ne vide.
Ipak, pravi ljubitelji ovog aviončića uočiče koje su dorade u pitanju.

Josip

Sijamski_Mrmot

Meni odličan!

ne bih imao šta da dodam  :violin

Mirko

djos & filip

I vise nego olican, BRAVO!
Meni se izuzetno dopada.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Profa

Velik boljše, prijatel!
Sad si ga lepo zaprljao i odole, odgore lepo izraubovan kreč, taman za kraj zime ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

su27rules

Puno realnije od prosloga, odlicno je ovo sada !!

Kerber

Iako sam ljubitelj cudnih sema, ova je mnogo lepse "legla".
Odlican rad. Jesu li mu sami dali prozorcice u kutijam stajnog trapa, ili si ih sam otvarao? I venturi tubu?

vlajko&marko


Ćomi

Reci mi-kako si napravio ovu ruku koja se pojavljuje na slikama ? Ili je to neka kupovna varijanta ?
No signature.

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

airsuba

Ta ruka nije dobroj u zimskoj šemi i nije ostarena kako treba, mislim da bi trebala da se i sa nje skine boja pa ponovo farbanje  :pilot

... a avion je dobar!

Hvala svima, a pogotovo Kerberu za iskazanu pomoč u referencijama.
Naime, ovaj avion se proizvodio u nebroj varianti sa sitnim ali upadljivim razlikama vanjštine pa laik može brzo da pogreši ukoliko mu je stalo, da mu maketa bude tačna,

Venturi tuba je iz kutije pa sam joj samo bušio otvore. Prozori nisu dati u kutiji niti sama sastavnica ne daje tačne instrukcije pri postavljanju sajli. To sam sve odradio u skreču ili simulirao sa farbanjem.

Nišan i detajli stajnog trapa su u samogradnji, a dodano je i rivetisanje po kapotažu te dubljenje ivice kapotaža i cevi auspuha.

Josip

Miha

Opako dobar Išak :super
Legla mu je ova zimska odora,ki pravi!