mig 29UB "povratak otpisanog"

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

od totalno skrsene italerijeve makete koja je visila nad korpom,kod jednog mog druga davno,pokupih je tada i konacno je docekala da ozivi,posto joj je falilo dosta toga ja sam nedostatke izradio od drveta..znaci canopi,vertikalci i antenice su od drveta ;) maketa nije neki konkretan bort vec vise priprema za istu italerijevu maketu koju imam u kutiji...sreca pa sam imao nesta viska zvezdica inace bi za dekale bilo ups..da ne davim vise..ovako je pocelo


i onda dosao do ovog :D






a sad udrite ..samo mi nemojte zamjeriti sto sam stavio rakete R77, a jos kontam R73
pozdrav od zelje :caooo

gmiserbia

Много добро си ти то урадио! :super

UrbanKnight

Dobro ispali ovi vertikalci, kako su od drveta.

Imam par primedbi  D:) Sledeci put mozes da koristis plastiku od kutije za CD, posto je u pitanju polistiren i odlichno se lepi ovim "nasim" lepkom. Mislim da je zgodnije za rad. Ima jedna tema ovde na forumu o tome.
Staklo za ka kabinu si mogo da odradis vakuumom. Tj. ovo sto si uradio od drveta, iskoristis kao kalup.

Inace je ispalo jako dobro.
Zanimljivo mi je i to sto je na postolju. Maketa dobije potpuno drugaciji izgled. Tek kad se stajni trap i poklopci kutja stajnog trapa ne vide, moze da se uochi "prava" silueta aviona. I tako  :)

Nemsy_29

He, isto mi je pri kraju 29ka, poluskrsena na stalku, samo sto je moj spaseni ICM od kolege Suhoja  :)

Na prvi pogled nikad ne bi rekao da su vertikalci drveni jer izgledaju dobro. Izvukao si maksimum po meni ako je ovo bilo u kanti  ;D

P.S. MiG-29UB ne nosi R-77 rakete  ::)

Sandman

Zaista dobro odrađen posao!
Uopšte se ne naslućuje da su pojedini delovi od drveta napravljeni.

Jedino šteta za poklopac kabine, možda si mogao da napraviš vakuumski poklopac kad si već napravio od drveta osnovu - mogao bi da ti posluži kao master za "odlivke".. no dobro.. ovako lepo izgleda kao model na stalku.

Uspela restauracija!  :super :cheers

FLY BY WIRE

pre svega hvala vam svima..... :D

za rakete se necu pravdati ...e sad sto se tice vakumiranja canopija znam za fazon al nikad nisam pokusao to raditi a i imam u kutiji nesastavljenog tako da je ovo samo nekakva proba pre njega...sto se tice ostalih komponenti od drveta meni je lakse da ih radim od drveta nego od nekih komada plastike bilo da su od  CD kutija i sl..ipak sam ja pre svega ovoga radio drvene makete ...pa stas navika ;)

Miroslav Š.

Браво! Заиста си је вратио у живот :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Goran A.

Ima smisla ovako na postolju! Dobar pokusaj.

djnik

Otpisanog si povratio na najbolji moguci nacin!