TBM Avanger 1/48 Italery

Previous topic - Next topic

Noless

Napokon gotov!
Italery-ev avenger je ujedno i moj prvi propeleras.... Odusevljen sam maketom, uklapanjem i detaljima - svime... Maketa je radjena out of box dodati su samo pojasevi a trebalo bi i da mu odradim antenu,  pa ako ko ima neki predlog bio bih mu yahvalan (ja sam mislio da mu odradim od ribarske strune al mi nesto ne ide)...
Radio sam mu heavy weathering (posledica izrabljavanja u bitci na midway-u), dosta soli, targovi kise, rdja i videcete vec...

toliko od mene, sad je red na vas,
pucajte!!!    :mjetal

a da, slike nisu nesto, nisam ja neki umetnik sa aparatima nadam se da su dovoljno pristojne da mozete da steknete utisak (zelena i plava nisu toliko upadljive uzivo aparat-mobilni ih tako pojacava)
























   

Sandman

Baš je žestoko ofucan.

Jesi li koristio so za chipping ili neku drugu tehniku?

Torpedo je namerno "olupan"?

Noless

@Sandman
da, za chiping sam koristio so, a torpedo sam ulubio onim el.aparatom za nokte-odlična stvar!  :super
kako ti se cini vedering? da li sam postigao realan efekat? lozim se na jak vederin a ovaj mi se cinio kao idealan za to  :naughty

Sandman

Quote from: Noless on 08-03-2012, 10:01:11
kako ti se cini vedering? da li sam postigao realan efekat?

Odozdo deluje baš dobrano korodirano i rekao bih da liči na nešto što je prošlo mnogo vremena pod uticajem morske soli na palubama nosača  :super

Možda bi odozgo moglo još malo tragova slivanja prljavštine niz trup  :think

Noless

@Sandmen
Ima tih tragova slivanja cak sam uspeo da neke tragove napravim vlaznim, samo se na slici ne vidi dobro a i plava je tamna pa ne moze bas da se vidi kao na beloj...
Evo je slika pre vederinga cisto da vidis razliku



Janjic

 :bravo izgleda fantastično! Dobro si mu "peglo" mamu  :super
凸(¬‿¬)凸

gmiserbia

Mного добро одрађено, браво! По мени торпедо не би требало да је тако улупан, то ми се чини да је мало јаче урађено него што треба. Све у свему добро одрађено. Мислим да би са мало бољим апаратом тј. квалитетнијим фотографијама врхунски изгледао.

Dada

Lepo isoade nrcina! Da sam na tvom mestu igrao bih se sa vise nijansi tamno plave duz krila i trupa. Sto se tiche chipinga na mornarickim avionima, ne treba preterivati jer su nakon sletanja na palubu nosaca, odmah spustani u radionicu i "opravljani". Druga verzija je da su bili cherupani do koske (sve sto je valjalo se skidalo) a ostatak se busio kao svajcarski sir i bacao preko palube... o nijansi farbe necu da komentarisem, posto slike umeju da prevare, pogotovo sa plavom bojom.

To su neki detaljcici na koje bi ubuduce trebalo malo da obratis paznju...

@gmiserbia:

Znaci ako okacish vrhunske fotke, odmah ce i maketa biti vrhunska? :P razmisljaj malo sta piskarash... Nije tesko ako se malo potrudis. ;)

airsuba

Dobro je ispao, mada su slike malo mutnjikave  :cheers
Posebno bih ti pohvalio kako je staklarija ispala, i pored "neboljeg" aparata ramovi i staklo izgledaju vrhunski!  :super
Torpedo zarad realnosti nije trebalo da uopšte oštećuješ, ali ako si to odradio za svoju dušu onda nema veze  :zvizduc

dva mala saveta - 'čiping' je trebalo sa uradiš što tanjom četkicom pa da bude malo oštriji i krzaviji, i druga stvar za ubuduće proveri koji su materijali gde jer si odradio rđu i metalne ogrebotine i na platnenim površinama  ;)

@ Dada - kako ti neznaš da bez boljeg aparata i kvalitetnijih fotografija maketa nemože da vrhunski izgleda! Svašta...

Dada

#9
Da se dopunim, stajao sam pored pravog avengera kada je palio i rulao, slobodno mu zamasti donji deo kavlinga, ta masina je prava mrcina i olicenje sirove snage, a imam osecaj da motor piski ulje ispod svakog dihtunga, posto je bio podosta mas'an i bilo je dosta tragova slivanja. To mozes da vidis na fotkama u raznim publikacijama (osprey, squadron itd...) Naravno ako zelis da predstavis masinu neposredno posle misije, pre silaska u radionicu.

I da, izduve mu zagaravi, posto nisu bili od aluminijuma.

@airsuba: pa ja se stvarno izvinjavam, greska je samo moja, kaznite me, zasluzio sam, propustio sam gradivo, nisam bio taj dan na nastavi... :D

Miroslav Š.

Још само фали мирис бензина и барута :) Свака част на труду и идеји :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Noless

@Airsuba
Gde je platno zivotati, ja nisam imao prestavu da ima platna po njemu...za chiping si u pravu sledeci put ce cetka da radi  :)
za torpedo...jbg bilo je jace od mene  :)

@dada
u pravu si za ulje...odradicu mu to...

airsuba

Quote from: Noless on 08-03-2012, 12:01:13
@Airsuba
Gde je platno zivotati, ja nisam imao prestavu da ima platna po njemu...za chiping si u pravu sledeci put ce cetka da radi  :)

'mrdajuće' površine - eleroni, vertikalci i horizontalci.... obično je tako na velikom broju aviona iz WWII čak iako su neki od 'modernih' iz tog doba poput Avendžera.

Često je to platno na avionima iz kasnijeg perioda tako sređeno, utegnuto u obrađeno da izgleda kao ravan lim - ali opet nemože da se oguli u 'srebrno' :) Oće nekad da se pojavi njihov prajmer koji može da bude crvenkastobraon...

Noless

@Airsuba
pazi, svugda gde sam radio chiping i rdju ima riveta i nitni pa mi je cudno da se tu nazati platno...ne znam....

airsuba

ima nitni od konstrukcije ramova i sl. al platno ide utegnuto preko toga....
nemam tu maketu pa neznam kako su to predstavili, ako su mu nalupali nitne ko po trupu onda je njihova greška (šta zna kinez/koreanac)

http://data3.primeportal.net/hangar/miles_lumbard/tbm-3e_avenger/images/tbm-3e_avenger_44_of_96.jpg
http://data3.primeportal.net/hangar/miles_lumbard/tbm-3e_avenger/images/tbm-3e_avenger_45_of_96.jpg

nije to u osnovi ni bitno, svako radi makete za sebe i prema svom nahođenju i shvatanju, a ovo su sitnice :cheers