Academy Stuka 1/72

Previous topic - Next topic

pavlepav

Pozdrav jos jednom!
Evo reko malo da iskoracim van mog "obima delovanja", jer sam ionako hteo da uradim barem jednog "shvabu" kad-tad  ;D
Maketa svima poznata, tako da ne moram da pominjem fenomenalne detalje i uklapanje  :o
Izrada "domacinska" : farbanje cetkicama, pronto lakiranje, wash sa temperama i deterdzentom, umereno prljanje, chipping cetkicama i cackalicama  :D
boje : ispod humbrol 65, gore zelene 91 i 30 (mad sam morao da 30icu sencim da bi se razlikovale)
i to je otprilike to.....












Warhawk

Odličan rad, pogotovo četkom!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Mikoyan29

Jako lepa "Kanonen brogel" kako su je nemci zvali.
Bravo za cetku, odlican rad!  :bravo
MK "Oluj"

milogor_strashni

Chetkarenje zakon.

Pozdrav,
Milan

Sandman

Jako lepo urađena Štuka! Ne poznaje se uopšte da je rad četkicom  :super

Primećujem neku "tirkiznu" zelenu na pojedinim svetlijim površinama na krilima - jesi li to radio neki filter uljanim bojama ili je pomenuto senčenje u pitanju?

KuKLiNsKi


pavlepav

Quote from: Sandman on 13-03-2012, 12:48:23
Primećujem neku "tirkiznu" zelenu na pojedinim svetlijim površinama na krilima - jesi li to radio neki filter uljanim bojama ili je pomenuto senčenje u pitanju?
tirkizna je ustvari 30 humbrol koja je mnogo slicna tamnoj, pa zbog kontrasta sam radio uz ivice drybrashovanje sa svetlijom zelenom, tj to sencenje  ;)
gledo sam na sajtu humbrola boje prema uputstvu akademija, no na zalost ispostavilo se da izgleda nije to ta boja  ???

Sandman

Trebao si zapravo samo uz kap bele da posvetliš tu Hu30 pa sa tom mešavinom lagani drajbraš po sredini panela. Probaj ovako na sledećoj maketi  ;)

pavlepav

#8
eh, ja ga vec zafarbo celog i tek kad sam skinuo traku videh da je kontrast slab  ::)
no na greshkama se uchi sledeci put prvo ide test !  ;)

onda sam uzeo zelenu koja mi je bila priblizna, al eto te fore se nisam setio, fala na savetu  8)

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Profa

Razlika između 30 i 91 ne bi smela da bude tako mala da ih ne razlikuješ... :think
No, svejedno - jako lep rad, četkica ti ide od ruke - svaka čast! :super
Jedina zamerka bi išla na sjajne gume, i na to da si mogao granice između boja malo da prešmirglaš posle skidanja maske; ovako imaš vidljiv "stepenik"...
Bogu fala što sam Lala! :)

pavlepav

ne znam, prvi put ih koristim, i nije se bash videla razlika na granicama boja....  :-\
inache sjaj guma je verovatno od blica, a za "stepenik" si u pravu, moracu da obratim paznju i na to  ;)

btw hvala svima !!  :cheers

medico

sasvim solidan cetkarski rad , lepo su legli i decali koliko vidim, probaj da naneses sloj mat laka on bi jos 'ubio' pokrete cetkice tako da bi josh bolje izgledala .
Ozbiljna zamerka je stub antene na Stuki on mora da stoji pravo k'o strela , to bi trebalo da ispravis i taman da zamenis i samu antenu jos tanjom  ;)

Kerber

Vrlo lepa Stuka.
Poslusaj Medica i bice jos bolje.

pavlepav

#14
oki doki, fala josh jednom  :cheers
btw koji mat lak se moze koristiti za nanoshenje cetkicom? od kog proizvodjaca?