Bf-108 Taifun JKRV 1/72 Heler

Previous topic - Next topic

airsuba

Bravo za tačnu elisu i dorade  :cheers


zivorad


Warhawk

Dosta lepo su boje ispale.
Sledeći put samo malo manje wash-a...  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

spatz

Hvala na komentarima,elisu sam doradio od nekog dvokrilca iz prvog rata,naravno uz nacrte i savete iz aeroplana i bilo je pravo klanje napraviti otvor ispod nosa!Kao sto rekoh i za rodu ovde mi je zvezda vodilja bila sastavnica eduard-ova sastavnica Bf-108 u 1/48ci.Imam dosta prijatelja cetresosmasa verovatno je malo i to njihov uticaj!Jeste malo sam otkinuo vise sa wash-om ali kao i za rodu i on je doziveo jednu uspelu reparaciju!Jedino me na kraju stvaaaarno mrzelo da se zezam sa malim staklima i debelim ramom!!!

Dada

Jako lepo sredjen Heller! I mene ceka jednog dana.
Trud se svakako isplatio.

Odaj mi tajnu, cime si urezivao okrugle deklice na donjaci?

spatz

Imam lenjir sa sablonima ultra tanak mislim da su ga u vojsci koristili u topografiji a koristili su ga i arhitekte,slikacu ga pati mogu poslati da vidis o cemu se radi i olovka 0.5 ali umesto grafitne mine igla.A mozes i da napravis sablone od tankog lima.

Dada

ok, hvala ti, znam sta je u pitanju. Heh, topografija :)

Sandman

Fin rad, samo nisi trebao da brzaš sa kabinom - malo kvari utisak srebrna boja koja je prešla sa ramova stakla na samo staklo.

Jesi li ram kabine farbao četkicom bez maskiranja?

spatz

Ram je prskan airbrush-om izgleda da se traka nije lepo uhvatila mada ko je radio Hellerovu 108-cu znaju koja je zezancija inace sa staklom :headbang

anki

Kao i kod Blenhajma - lep rad , veliki trud oko motora ali kolege su vec pomenule staklariju a ja cu opet reci da ne volim ovako jake panele. U svakom slucaju cestitke. To je sad vec pristojna VVKJ kolekcija.

spatz

znam ramovi su debeli taman sam mislio da je traka lepo legla kad ono vidi se ali nema veze lep ce biti za vitrinu ;)


zivorad

Odlican malisa samo malo pazljivije si trebao da odradis farbanje ramova kabine,ostali je sve super  :super