Blenheim MkI JKRV 1/72 Frog

Previous topic - Next topic

Simic


spatz


Dada

Nisam ocekivao da cu u skorije vreme videti starog Frog-era...
Svidja mi se kako si ga sredio. Boje su mu dosta dobro pogodjene.
Moze li rec dve o maketi, farbanju, itd?
Nemo' se stidish :)

Dalibor

Kerber

Uh, em dobra maketa, em nostalgija...
Bravo !

spatz

E ovako s obzirom da je MPM-ov za mene bio neuhvatljiv dobio sam ga u nekoj menjazi neuradjenog posto je to jedan od meni omiljenih aviona narocito zbog nosnog dela.Onda sam video da su paneli dosta siromasni pa sam nasao nacrte u razmeri i lagano uz pomoc sublera merio i urezivao panele skriber-om.Ali ni to mi nije bilo dosta nasao sam planove za kutije stajnog trapa i izgled rezinskog kokpita,malo plastik karda i mnoooogo strpljenja.Radjen je airbrush-om boje su braon chocholate hu98 sand Yellow Re16 sa malo crne Green je mislim Re65 a donja povrsina Re49.Dosta sam istrazivo koje su boje u pitanju ali ima dosta nepoznanica po tom pitanju.Zato sam se drzao smernice farbanja sto je Lifthere svojevremeno izdao sa oznakama pod nazivom YKRV set No1, tu su date seme za nase IK-2,3 Hurricane,SM 79 itd. cak sam par puta i postavljao postove sa pitanjem njegovog farbanja.

spatz

Da i tockove sam uzeo od Airfix-ovog Blenheima IV jer su mi Frogovove bile nekako tanke a i na viljuskama su delovale kao na dva stapica nabodena!

Sandman

Jako lep Blenheim - boje mi deluju sasvim dobro pogođeno.  :cheers

Probaj samo da ubaciš 2 lampe za slikanje, i slikaj bez blica - fotke će delovati mnogo efektnije.

Biba Struja

Super izgleda! Svaka cast!   :bravo

Warhawk

Pridružujem se pohvalama. Suuper sredjen "žabac" !
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

spatz

Hvala! Inace sto se fotografisanja tice malo sam dunster, zanima me kako to da uradim sa dve lampe u kom polozaju trebaju biti u odnosu na maketu???

Sandman

Lampe samo postavi levo i desno od makete, podesi white balance na aparatu shodno tome koje sijalice se nalaze u lampama (obične ili neonske), i za početak bi to trebalo da bude dovoljno.

voja

Quote from: spatz on 20-03-2012, 00:40:03
obzirom da je MPM-ov za mene bio neuhvatljiv

Нема за чим да жалиш. Овај Фрог се далеко боље и лепше саставља од МПМ -а који је једино богатији неким ситнијим детаљима.

Једина већа мана овог Фрога је дебљина стаклених делова као и ти точкови који су као флис папир. Све остало се да решити а видим да је то теби пошло од руке. Одличан Бленхајм. Једино да си мало боље загитовао оне две рупе на стомаку на које се каче спољни бацачи за бомбе. Могао си и њих слободно да ставиш јер има једна фотографија нашег Бленхајма у лету који има баш те спољне бацаче за бомбе.

.

zivorad

#13
Da se pre svega malo nasalim,sva sreca pa je pravi General Spatz (osim ako nadimak nisu uzeo po vrabcu) imao na raspolaganju one silne B-17,B-24 i B-29 inace...sa ovim prskalicama(Blenheim) i Ameri bi izgubili WWII  :lol.
A sad salu na stranu, "stvarno si ga izeja" sto bi rekle moje komsije Vranjanci. Odavno nisam video ovako dobro odradjenog Blenheim-a.  :bravo :bravo :bravo

anki

Po meni odlicno pogodjene boje i lep rad. Konacno jos neko da radi domacice iz WWII a da nije iskljucivo Emil. Medjutim ovog puta imam nekoliko zamerki:
- staklariju si mogao malo preciznije da ofarbas, dosta ti se razlilo i van ramova, mozda nije kasno da to malo cackalicom popravis (sastruzes)
- izduvni prsten na napadnim ivicama motorskih gondola je previse sjajan. Preporucujem ti da drugi put u tu bronzanu ili bakarnu zamesas malo mat crne ili antracit pa tako dobijes realniju boju.
- za moj ukus paneli su prenaglaseni, ali opet to je moje licno vidjenje i o ukusima ne vredi raspravljati.
U svakom slucaju veoma dobar posao.