N1K1J Shiden,ARII 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Iako su me juče spopali neki hajvani od kojih iksan može balhidisat i otić u džehenem :deadhorse,uspeo sam da završim oveg Šidena i uslikam malo da i vi vidite.Znate od čega je nastao,sve u svemu,maketa iako vremešna-skroz je upotrebljiva,malte ne bez gitovanja.Osim malo čeprkanja po kabini,dodao sam još nogostupe,sve cevi naoružanja zamenio iglama kao i pito-cev.Dodao sam i poziciona svetla od nekih restlova,kao i potezače poklopca stajnog trapa na trupu,žičku antene.Pastelisan je sa Koh-i-nor suvim pastelima,izlakiran završno sa MM mat lakom.













Sandman

Fin rad Miho - farbanje "ćufti" si jako lepo izveo.

Jedino što nekako malo bode oči je čiping - dosta je sitan i "tačkast", i nekako nasumičan.
Trebao si da ga koncentrišeš oko linija panela gde se ulazi u kokpit i na delu krila bliže trupu, gde je možda moglo da bude i jače "čerupanje" zelene.

Evo par slika gde se vidi kako je na Shidenu izgledalo guljenje farbe
(izvor fotografija: http://www.ijnafphotos.com/)








Miha

Gledajući neke od ovih slika,stvarno su više oguljeni.Ja sam sa guljenjem farbe gledao da ne preteram,nego da izgrebem oblasti gde se penje pilot,mehaničar koji mu pomaže,ploče na krilima gde se postavljaju redenici za top i kod motora.Možda sam mogao još da gulim i malo veće površine ali,to je to-zamišljaću da je sa početka karijere dotičnog aviona :cheers

KuKLiNsKi

meni se čini da su ono amerikanci na avionu.... znači da su ti avioni svašta prošli...
na zadnjoj slici se vidi samo taj sitni chipping ili scratching bi se bolje to nazvalo  :)
a pravi chipping samo di se penje pilot...  tako da bi ja samo taj dio dodao na tvom jer je baš
perfektno izgreban

kapetan

Odličan rad, svaka čast!
Pozdrav, Bojan!

DUSAN123

Bas dobro izgleda,jedino sto sam uocio je da su kutije st.trapa previse plitke.

Kerber

Bas lep.
Veliki avion, k'o thunderbolt...

Miha

Hvala momci svima i na pomoći sa slikama, na kritikama i na pohvalama.Kao što znate,iz radova pod starim nick-om Red storm,ja uglavnom preferiram džetove.Ovi izleti u sferu propeleraca malo su osveženje u mom maketarskom opusu,čisto radi promene jer dolazi do zasićenja uzastopnim maketama mlaznjaka.Te izlete gledam da usmerim u meni interesantne propove,gledajući da na prvom mestu budu pokriveni naši kao i avioni koji su mi na svoj način lepi.Među njima je i Šiden,sa svojim agresivnim izgledom,čiju sam sliku nosio u potsvesti od kad sam je video u knjizi "Samuraj".Stoga,iako je sama maketa malo van današnjih standarda a ima i grešaka,kao što Dušan123 reče za plitke kutije st.trapa,potrudio sam se da iz nje izvučem maksimum.Na kraju-to je to,avion je parkiran i prelazim na neku sledeću pticu....

Pozzz :caooo

Miroslav Š.

Veoma lep rad, posebno mi se dopada farbanje i suptilna upotreba suvih pastela. Majstorski :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

milogor_strashni

Meni je ovo VR.... velika mrcina!
iskreno, nemam primedbi!

Pozdrav,
Milan

airsuba

hm, neki čudan Thunderbolt  :think

dobar je, bravo  :cheers

ja kad god vidim vidim nekog ARIIjevca nemam primedbe, odlične jeftine stare makete ko i ESCIjevci!  :super
prava stvar za policu!

Ogroman i impresivan lovac (pogotovo u tvojoj ruci)!
Ipak, ja mislim, da bi ljuštenje boje moralo biti mestimično izraženije.

Miha

#12
Jesi mislio ovako?E sad sam mu syebo znanje skroz. Izgleda k'o da je leteo kroz granje.
Veliki avion,zaista.Priča o Šidenu je završena,prelazim na sledeću temu,takođe Japan,ali malo kasniji period.






Sandman

Odlično! To je to sada! MNOGO bolje!  ;) :cheers

KuKLiNsKi

meni je bio bolji prije baš zato jer ima tih poderanih na tone a onakvih ko što je ovaj bio nema baš  ;D
al jako ljep chipping izgleda super