Spitfajer MK IX KP JKRV What if?

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Pre izvesnog vremena slucajno sam nabavio maketu Spitfajera MK IX od KP-a. Odmah sam uzeo maketu u nadi da uradim neki nostalgic plastic projekat. Istu maketu sam radio pre 20-tak godina u bojama francuskog asa Pjera Klostermana. Ovaj put izabrao sam What If projekat. Odlucio sam se za sledeci scenario. Nemacka odustaje od napada na Jugoslaviju u aprilu 1941. i napada SSSR u maju iste godine. Nemci bivaju zaustavljeni pred Moskvom, a krajem 1941 u JKRV stize kontigent Spitfajera MKIX i to u dve novoformirane eskadrile 6. lovackog puka. Jugoslavija dobija znatnu vojnu pomoc preko Britanije i USA jer se saveznici iskrcavaju u Grckoj i Jugoslaviji i otvaraju Balkanski front. Do kapitulacije Nemacke dolazi vec 1944.
Maketa je farbana Vallejo bojama, odozdo cetkicom a odozgo air-brushom. Prelakirano Vallejom sjajnim i polusjajnim lakom. Dekal odozgo je kokarda od YUMO decals star 20 i kusur godina. Dekal odozdo je Lift here.










Uff starudija!
Zanimljiva What if varianta. Ipak, prozirni delovi stvarno kvare utisak.

milogor_strashni

to za sh-bb -k bb svaka chast . ne bih komentarisao.. what if je what if   :cheers ..
samo, imam utisak sa ovih slika da je farba ishla bash u u poooodebelom sloju (ovo se najvishe vidi na donjim delovima krila/trupa) i to je moja najveca primedba, pored ove price oko kokpita za koje mislim da je generalno slabije odradjeno/leglo i/ ili je plastika toliko krsh da se providi.

idemo dalje. one down, zillion to go :)

Pozdrav,
Milan

flanker

Hmm ove stare KP makete stvarno ne ostavljanju mnogo prostora za ulepšavanje, možda uz prerezivanje, ali uz ponudu kvalitetnih maketa na tržištu to bi bilo stvarno suludo. Možda ta donja strana da je malo bolja i vetrobran koji kao da nije legao kako treba.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Ja sam od onih "what if" zaludjenika  tako da mi se maketa izuzetno svidja, a sto se same makete tice svi znamo sta je KP...

djos & filip

Ideja je bas dobra, a i izvedba koliko to maketa dozvoljava, a ne dozvoljava previse.
Lep rad u svakom slucaju.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

YU-DFY

Kenopi i vrata pilotske kabine su pazljivo isecena skalpelom. Priznajem da vetrobran nije legao najbolje, al sta da mu radim. Na maketi se ne vidi toliko kao na slikama. Ja sam imao razonodu radeci ovu maketu iako je KP. Volim da radim te krseve, podsecaju me na tinejdzerske dane kad sam od uzine odvajao da kupim makete  ;)

YU-DFY

I da, zaboravih da kazem, da mi je maketa posluzila da isprobam nove Vallejo boje. Zato sam i donju povrsinu radio cetkicom. Boje su odlicne i preporucujem ih od srca.