Der Blaue Teufel (Zvezda 1:72 JU-88A-4)

Previous topic - Next topic

Pozdrav!

Eto kakva maketa može da se uradi od Zvezdine plastike!
Kao što sam več nedavno pomenuo, ovu maketu sam kupio za 18 eura misleči da se radi o jackpotu (jeftinoj zameni za preskupu Hasegawu).
Na žalost ubrzo sam se razočarao pošto pati od siromašnog cockpita, uproščenih motora, fantomskih detalja i poklopca kabine koji je duži od otvora u nosu pa se mora kasapiti itd...
I krila su iz 8 delova pa vanjske polutke slabo naležu a usto su i predebele. Maketu sam spakovao u podrum za godinu dana i tek nedavno je uzeo u ruke sa namerom, da je ipak dovršim.
Na njenu nesreču u prodavnicama se odskora pojavio fantastični Revellov proizvod, koji je za mene daleko superiornija maketa. Pošto mi je Zvezda pravila probleme, a i radio sam je sa pola srca, rešio sam da se je što pre otarasim, pa sam se odlučio za leteću konfiguraciju (malo mi je žao). Bilo je tu i puno dorada a iskoristio sam i neke delove od starog Italerija (koji je tu negde, na istom nivou). Maketa ima i posadu koja je najbolja grupa figurica u 1:72 koju sam imao u rukama.

Zvezdin Junkers svakako ima potenciala ali ipak nije ni pola blizu novom Revellu i traži puno posla, pa imajte u vidu, da bez dorada ne bi izgledala kao na ovim slikama.

Imao sam najbolju nameru, da je uradim u nekoj od zanimljivijih shema ali pošto mi AB nije radio kako treba pao sam u čistu zezanciju i napravio "najbolju i najefektivniju mediteransku morsku šemu". Možda je nekog dana spasim i pretvorim u nešto autentičnije.

Uživajte u slikama:

















Josip

Profa

Pazi, ideja za kamuflažu je odlična... :)
Bogu fala što sam Lala! :)

KuKLiNsKi

meni se isto sviđa  :D  nemora svaka maketa bit historicl correct (u mene nije nijedna baš.. :D)

zivorad

Na kraju je ispalo super  :super , nemas za cime da zalis.

djos & filip

Svidja mi se ovako ofarban, lepo je i uradjen i sa merom uprljan...bas lep JU.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Dada

Simpaticna je kamuflaza.
Sto se tice fotki, ne bi bilo lose da makete slikas sa razdaljine manje od 1 metar...  :)
Malo i detalji da se vide

Kerber