MiG-21 pfm VJ Revell 1:32... Moj Skadar na Bojani

Previous topic - Next topic

zivorad

Mislio sam da slike ove makete i ne kacim na forum ali osecam da sam vam to duzan zbog onog zapocetog topika u projektima u radu,nazalost ono sto sam zamislio kao vezbu za Trumpeterovog miga 21 mf u 1:32 silom prilika se svelo na zelju da se ova maketa sto pre zavrsi kao deo jednog ruzanog perioda mog zivota, maketa je sasvim solidna polazna osnova,ne ulazim u tacnost ali se lepo uklapa,imao sam i resinski kokpit ali sam odustao od njega i iskoristio ono sto je dato u kutiji,iskreno nisam imao volje da je preurezujem(maketa je u pozitivu) a na kraju se i farbanje pretvorilo u nocnu moru posto nikako nisam uspevao da ravnomerno razredim i nanesem boju, rec je o humbrolovoj boji 191 gloss silver koja prosto nije nikako htela da legne kako valja, na kraju rezultat je tu pred vama pa...udrite (spremio sam i peskirce )


cisto da vidite koliko je ovo cudo
















i za kraj jedan pored drugog 1:32 i 1:72


Miha

Živorade,vreme je da pređeš na er-braš farbanje.Ovako veliki avion farbati četkicom pravi je izazov,tako da je dobro i ispao.Mogao bi malo da mu naglasiš panele i osenčiš,pa će opet lepše izgledati.
Tvoj trud je vredan pohvale,treba sastaviti ovog monstruma.

crvena petokraka

Maketa kao maketa sama je odlična, slažem se da treba da se pređe na airbrush...

JEDNA VELIKA ZAMERKA RONDELA SRJ IDE  PLAVO-BELO-CRVENA, A NE KAO NA TRUPU CRVENO-BELO-PLAVA TO JE JAKO VELIKA GREŠKA.
Ovako nije loša...

poz :pilot
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

Sijamski_Mrmot

Quote from: crvena petokraka on 10-04-2012, 10:37:32

JEDNA VELIKA ZAMERKA RONDELA SRJ IDE  PLAVO-BELO-CRVENA, A NE KAO NA TRUPU CRVENO-BELO-PLAVA TO JE JAKO VELIKA GREŠKA.
Ovako nije loša...
poz :pilot

Kakvo oko!  :god

Mislim da niko od nas nije ovo primetio,  :doh


crvena petokraka

Quote from: Sijamski_Mrmot on 10-04-2012, 16:51:14
Quote from: crvena petokraka on 10-04-2012, 10:37:32

JEDNA VELIKA ZAMERKA RONDELA SRJ IDE  PLAVO-BELO-CRVENA, A NE KAO NA TRUPU CRVENO-BELO-PLAVA TO JE JAKO VELIKA GREŠKA.
Ovako nije loša...
poz :pilot

Kakvo oko!  :god

Mislim da niko od nas nije ovo primetio,  :doh


Hvala...  :cheers
Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

zivorad

Nisam ni ja ,evo odmah ce biti ispravljeno :)))

flanker

#6
 AIR BRUSH RULES...
Vreme je da četkicu zameniš nečim savremenijim i boljim. Veruj mi i sam sam prošao kroz tu fazu. Pogotovo bela i metalne boje.
I malo zaprljancije bi dobro došlo. Verovatno se smoriš sa četkanjem pa za finalnu obradu nemaš volje i vremena.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.