Me-109E-3 "L-52"

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

Završen pre nekog vremena, maketa je TAMIYA (1/48), boje Lifecolor (akrilne) R.L.M.70 (UA501), R.L.M.65 (UA503), R.L.M.02 (UA504), oznake LiftHere...
Radeći ovi maketu, dao sam sebi oduška, malo sam eksperimentisao, u jednom trenutku sam ušao u sferu "what if"... tehnički, maketa je odlična za rad.









http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sandman

Dosta dobro izgleda - fino izgleda senčenje linija panela.  :cheers

Radio si neku vrstu "kolor modulacije" na ovoj maketi?
Primećuje se na jednoj slici razlika u nijansi boje na kapotažu u odnosu na ostatak trupa i krila.

Antenu još nisi razvukao ili je L-52 bio bez nje?

anki

Bas lep rad. Gornjake mi se mnogo svidjaju kako je boja modulisana. Mozda izgleda malo istrosenije nego sto su bili nasi avioni a mozda i ne - stvar ukusa. S druge strane na donjaci paneli nisu bas po mom ukusu (ne volim toliko da ih naglasavam) ali opet stvar ukusa i siguran sam da ce se vecini svideti.

U svakom slucaju vrhunska tehnika i obavezni eksponat na izlozbama u buduce.

Kerber

Odlican !
I da, malo je "istroseniji", nego sto smo navikli da vidjamo na, ipak retkim fotografijama...Pretpostavimo da je za 2 godine koriscenja, moralo malo da se negde nesto i uprlja, makar posle leta... ;)
Ipak, hvata pogled, to je to.

Miha

Lep Meseršmit Miki,ka' da je Grozdanović sleteo s njim malopre.Stvarno sa malobrojnih fotografija deluju čisti,al opet mora da su i svojski ribani dok su bili na mirnodopskim letelištima,a na ratnim čisto sumnjam.Njegovo ovakvo izdanje verovatno je moglo biti viđeno s obzirom da su išli i u Makedoniju i u Mostar na dežurstva.
Iako naši Meseršmiti nisu ni malo izazovni sa svojom monotonom bojom-ovo je lektira koja je lepo obrađena.

zivorad

Odlican pet.Sedi i udri po plastici. :bravo :bravo :bravo

Miroslav Š.

#6
Хвала лепо на коментарима :cheers Да, управо то што сам га мало више "нагазио" је онај део приближавања "what if" зони. Прегледао сам све мени доступне фотографије немачких "Емила" (посебно двобојних R.L.M.70 и R.L.M.65) који су били у употреби у мирнодопским и ратним условима као и публикацију "AVIONS" на тему наших "Емила" (аутор Шиме Оштрић) па сам на основу тога извео овај "могући" изглед нашег месера. Анки, управо сам на уму имао дежурство у Македонији где су били упарени са Харикенима.
Неко време ме је држала идеја да му испод кабине поставим ознаке оборених швапских, 'талијанских и маџарских авиона али ипак би то било сувише "спилберговски".
Мислим да сам се зауставио на време D:)
П.С.- L-52 је имао развучену антену, ставио сам је након сликања :think
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

airsuba

Vrlo lepo  :super

Emili su fabrički bili izuzetno kvalitetno ofarbani pa se ta boja nije ljuštila i gulila, a mehaničari su odmah po sletanju krpama brisali svu garež i ulje.