Jak-3 JRV

Previous topic - Next topic

InFlames


airsuba

Nisi trebao uopšte da mu radiš ljuštenu boju, ali si 'utopljene' boje kamuflaže, musavost i štroku na ovom baš pogodio - bio je skoro pa jednoobrazno farban sa milion nijansi... pravi 'veteran' :D

Ako hoćeš dodaj detalj onog indikatora izvučenog stajnog trapa - on je uglavnom bele boje, crvene crtice su vrlo tanke pa se verovatno i nevide u 72...

Pošto autora lično poznajem mogu mirno da konstatiram, da je pravi majstor u oblasti kasne mlazne aviacije (pogotovo istočne u 1:72) ali sa propelercima u 1:72 ne stoji baš najbolje.
Možda je pravi avion bio sličan ovome po pitanju boja ali ipak sama maketa deluje suviše musavo i nedefinirano, a i vidi se, da je pravljena na brzinu.
Isto tako mislim, da je ljuštenje boje za tako malu maketu preterano.

You win some, you loose some.

Josip

Kerber

To je ona nova klik-klak Zvezda?
Lepo odradjeno, osim tog efekta musave farbe...ali, ako bi se naglasili malo jace paneli (nema ih puno, ali znace), pogotovu na repu, dobila bi na detaljima, pa bi i ove oguljotine manje bole oci...bar mi se tako cini, uz mozda malo jaceg prljanja iza i oko auspuha...
U celini - veoma dobar Jak.

Biba Struja

Odlično izgleda, svaka čast!    :super

flanker

Ne razumem se baš u ovu oblast, ali primenjene tehnike daju odličan efekat.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Fino izgleda Sebastijane.
Koje si boje koristio? Dosta dobro mi izgleda ova kombinacija sivih i plave.

Pop

Izvrstan efekat guljenja, na zalost ima drugih zamerki - nisam siguran da ima zute krajeve elisa, petorkraka je nerealno prefarbana i neke sitnije stvari poput vec tradicionalnog prljanja meraca goriva. Vise deluje kao demonstrator naprednih tehnika bojenja nego pokusaj da se realno prikaze ovaj avion. Smatram da autor ima znanja za bolji rad ali ga iz nekog razloga ovaoga puta nije prikazao. :pilot