Italeri 1/72 Supermarine Spitfire Mk.IX

Previous topic - Next topic

Profa

Još jedan naš je gotov, ovaj put poznati Boškovićev GO-Z :




Probao sam i da rekreiram poznate fotke ovog aviona u CB tehnici:


U kabini ima Eduard zoom eceraja, bojena je Humbrolima 116, 145 i 165, raznim Vallejo akrilkama, linije panela izvučene uljanim bojama a paneli izbleđeni pigmentima, konačni prljanjac takođe pigmenti...
Od dekala sam koristio 99% Italerijeve zbog tačni(ji)h boja, a LH su iskorišćeni samo za kod i kokardu. Svi su omekšani Italerijevom hemijom.
Maketa, nažalost, nije takmičarska zbog par što mojih što Italerijevih grešaka , ali sam mnogo zadovoljan kako je ispala ...
Ogrebanu crvenu na spineru sam već popravio
Bogu fala što sam Lala! :)

Dobro si uradio ovu meni poznatu maketu ali ipak ima greški koje biju u oči. Koliko god se trudio sa četkanom kamuflažom svaki osrednji maketar sa airbrushem bi uradio bolje (mplim te pređi na airbrush >:D). Pogotovo mislim na uzdignut i oštar prelaz između sive i zelene koji se jasno uočava (a posebice ispod krilnih rondela).
Druga stvarčica je retrovizor koji je nešto posmaknut prema dole.
Hurricane ti je definitivno bolje uspeo.

Josip


Profa

JŽ, ovi problemi su nastali jer sam počeo sa pogrešnom sivom, pa dok sam popravio došlo je tu 6-7 slojeva... zato se i vide stepenici, a zato sam i rekao da nije izložbena tj. takmičarska, ali sam jako zadovoljan kako sam je na kraju izvukao...
Što se ABa tiče, znaš odgovor... Pređi ti na dvokrilce, mnogo su zanimljiviji za rad, šarenijih šema, lepši za oko... 'ajde pređi 'ajde pređi 'ajde pređi... da odmah napišem tri puta, da se ne ponavljam u sledećim postovima... >:D
Bogu fala što sam Lala! :)


imalko

Slažem se. Odličan rad. Ja takođe isključivo radim sa četkicom.

Stefan

Profo samo napred i ne ispustaj cetkicu iz ruke. Mislim da bi reci Profi da ostavi cetkicu bilo kao reci Salvadoru Daliju ma ostavi cetkicu i uzmi foto aparat i slikaj.

Spit je ispao odlicno :cheers

[quote
Što se ABa tiče, znaš odgovor... Pređi ti na dvokrilce, mnogo su zanimljiviji za rad, šarenijih šema, lepši za oko... 'ajde pređi 'ajde pređi 'ajde pređi... da odmah napišem tri puta, da se ne ponavljam u sledećim postovima... >:D
[/quote]

E da znaš, da trenutno radim na 1:48 Albatrosu D V. 8) ;)

Profa

Nisi me razumeo, zašto ne pređeš da radiš samo njih? Ne s'vremena na vreme, kao što i ja ponekad upotrebim AB, kad drugačije ne može, nego samo taj tip, kao što i ti tražiš da ja batalim četkicu i pređem na AB...
Bogu fala što sam Lala! :)

#9
Dvokrilci su jako komplicirane makete i iziskuju puno vremena i pažnje. To je možda glavni razlog, da ih maketari redko prave. Meni ovaj moj prvi svakako neče biti poslednji ali posle njega uzimam odmor sa nečim jednostavnijim. Svakako se nadam, da če ti se moj dopasti kada ga stavim u galeriju. A možda češ ga moći videti u Kranju ako smogneš doći.

Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

milogor_strashni

Ne poznajem gosn. Profu al mislim da je jedina osoba na forumu koja se petlja s chetkom tolko dobro da se zapravo razlika i ne vidi. Profa profesorski! Iskreno, jesam s ravnije strane dunava, ali ne bi ni pomisljao da to sve cekam da se sushi, osam slojeva.. i slicne tematike.. smorio bih se ko lav.

Sto se makete tice, meni je ovo sjajan rad. po vishe osnova.

Eto, to sam samo teo :)

Pozdrav,
Milan