Academy F-16CJ Block 50 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Uzivao sam radeci ovu maketu. Delovi se odlicno uklapaju, jedino treba malo obratiti paznju oko usisnika. Ima prilicno veliki broj detalja, panelne linije su odlicno urezane od strane proizvodjaca, a tu su i riveti. Sastavnica je jako detaljna i jasna, ima ukupno 5 sema dekala, ali je bojenje skoro pa isto za sve, jedina razlika je u dekalima. Ponudjene su 2 varijante za CG Block 40 i 3 varijante za CJ Block 50 tip aviona.
Farbao sam Humbrol bojama, radio cetkicom, lakirao Hubrol lakovima, koristio Promodellers Weathering Wash, itd. Maketu ocenjujem devetkom i preporucujem svima. Ako sam sta zaboravio, slobodno pitajte.
Pozdrav svima!




Tomcat

#1
Lep je, cuo tj citao sam dosta lepih reci o Academy F-16C u 1/72. Svidja mi se kako si ga uradio, ja sam nedavno zavrsio Revell F-16C iz Pustinjske Oluje ali nikako da ga okacim. Sta se dobije osim HARM raketa sa nim? Mislim od vazduh - zemlja oruzja?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

KuKLiNsKi

predobra četkalica, svaka čast
e jel zna neko zašto velke amraam stavljaju na kraj krila a male sidewondere ispod krila?

Miroslav

U zavisnosti od toga koja se verzija pravi, dobijaju se i odgovarajuce rakete vazduh zemlja. Ako se pravi CG Block 40, onda idu GBU-31 i Lantirn, a ako se pravi CJ Block 50, onda idu HARM i HTS pod. Takodje je moguce umesto ECM pod, staviti podtrupni rezervoar 300 gall i postoji mogucnost da se stavi umesto Super Sidewinder AIM-9X, standardan AIM-9. Izbor verzije utice na jos neke sitnice kao sto su HUD i IFF antene koje se nalaze ispred kenopija.
Sto se tice pozicije AIM-120 AMRAAM raketa, one obicno stoje tu, ali mogu da menjaju poziciju sa sidewinder-om.

flanker

Ovo je valjda najbolja maketa u 1/72. Ovako deluje lepo urađeno pogotovo pošto je četka u pitanju.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zivorad

Verovatno najbolja sesnaestica do sada na forumu  :god :god :god

matilda

fino uradjeno.
lepo si ti to ocetkao.
maketa jeste finaa, detalji su za desetku ali ima nesto sto mi jako jako jako bode oci!!!
nos je em predugacak nekako, em sa donje strane kopletno promasenog oblika!
menja utisak o celokupnom izgledu  :headbang :uaaa :jok :deadhorse

stevan

Miroslav

Stevane, skrroz si u pravu sto se tice nosa. Ne znam sto su dozvolili sebi tako banalnu gresku.