Hobby Boss 1/72 North American F-86E(M) Sabre

Previous topic - Next topic

Profa

Sejbr iz zadnjih godina u JRV:




Bojeno Humbrol enamelkama,  paneli naglašeni uljanim bojama, dekali su iz BM generičkih setova brojeva i rondela...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Malo mi čudno izgledaju zaobljenja na ivicama kamuflažnih polja, više nekako izlomljeno  :-\ ili me samo vara oko.

Dada

nesto 101 na levoj strani nosa ne stima. Cini mi se da je razmak izmedju 0 i poslednjeg keca prevelik.

O bojama ne bih jer fotka moze da izvara zbog osvetljenja...

medico

leeepo,
gledam i u nedoumici sam .... jel ovo četka ili a-brush ? ako je cetka dostigao si neverovatan nivo četkarenja  8) a ako je a-brush i tako je dobar .
za 1/72 crne povrsine definitivno bolje pase revell antracit 9 nego crna -crna ako razumes sta hocu da kazem .... i za gume kao i za antiglare.
za "101" stoji zamerka , mada je nezgodna registracija zbog polozaja druge jedinice uvek ce da izgleda preveliki razmak između nje i nule trebalo je da lepis obrnutim redosledom

Kerber

Lepo Profo! :D
Dobar a dobro i farbanje, mnogo bolje uspelo no kod Spitfirea.

Goran A.


su27rules

 :super  Meni je skroz dobar!!
Da li mozes napisati koje tocno Humbrol boje si koristio,hvala.

Sneni

Super je, odlično farbanje. Koja je zelena u pitanju? I mene uskoro čeka jedan Sejbr, već je blago započet :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Janjic

 :god svaka čast!
I mene interesuje koje su boje korištene, pa ako nije problem  ;D
Hvala  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Profa

Prvo, hvala na pozitivnim komentarima
Bojen je po profilu Ognjena Petrovića iz Aeromagazina, sa sve izlomljenom kamuflažom - boje su Hu 86 i 145 odgore, 230 odole, direkt iz kantice, četkom k'o i obično (niste valjda pomislili ) Farbanje je definitivno uspelije nego kod Spita jer ovde nisam morao da popravljam sivu, pa nema ni stepenika...
Medico, biće da si u pravu za crnu što se skale tiče, više se ističe, ali pošto nemam antracit... Gume su MM 1583 rubber flat, tu nikako ne koristim crnu.
Što se 101 tiče, više je varka nego greška, 1 je trebalo da bude bliži nuli za možda koju stotu - inače sam morao da idem ovim redom, tj. od nazad, pošto je linija panela uz tog keca... Sa desne strane sam išao spreda ka nazad, k'o što je i red...
Bogu fala što sam Lala! :)

su27rules

Hvala za info o boajama i još jednom jako dobar rad četkicom!! :cheers

Janjic

Quote from: su27rules on 13-05-2012, 10:22:15
Hvala za info o boajama i još jednom jako dobar rad četkicom!! :cheers

Takođe  :cheers
凸(¬‿¬)凸

PELE

Одличан Профо, одличан!  :cheers

Fali samo crvena na onim vertikalnim plohicama po vrh krila.

zivorad

Bravo Profo, odlican Sabre  :bravo :bravo :bravo  jedina zamerka i ovde ide na odabir makete,bilo bi mnogo bolje da si uradio Academy-jev.