Academy Hawker Hurricane Mk IIC 1/72

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Maketa je odlicna za rad, sve se lepo uklapa... Prljanje je radjeno Tamiya D weathering set-om, guljenje boje je radjeno sa skoro suvom tankom cekticom. Od samogradnje sam uradio kaiseve na sedistu, izbusio rupe za caure i svetla za sletanje (pre stavljanja stakla sam stavio srebri kruzic koji sam isekao od maskirne trake).
Izvolite sa komentarima :)






















airsuba


Janjic

凸(¬‿¬)凸


Warhawk

Fin i uredan rad. Prljanje i guljenje u pravoj meri.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Jedina primedba koju mogu da dam je pogrešan odabir makete.
Academyjeva maketa jesta lepa, moderna i slaže se bez problema ali je podosta fulana u obliku trupa, poklopca kabine, repnih horizontalaca itd...
Sa takvom veštinom bolje je raditi tačnije makete.

zivorad

I moja jedina zamerka ide odabiru makete, Academy je nazalost los izbor kada je u pitanju Hurricane. Inace maketa je odlicno uradjena. :bravo

Neca i Misko

Hvala vam, ali ne znam sta vam smeta u vezi ove makete. ??? Meni je ova sasvim ok :)

Ne smeta mi tvoj rad ;)
Smeta mi Academyjev nemar. Pogledaj slike i nacrte originala pa ih uporedi sa maketom.
Po tom pitanju je Revell puno bolji izbor.

nenobl

weathering je odradjen jako lijepo, bas u mjeri kao sto je neko gore pomenuo, samo me zanima, linije kamuflaze, nisam siguran da imaju toliko ustre "krvivine" i ivice?! ali inace ostalo jako lijepo izgleda!

Neca i Misko

Znam da nemate nista protiv mog rada, nego sam mislio, meni ne smeta sto ima te "greske" koje meni nisu bitne za 72-ku, ipak je ovo samo za policu :) Nisam nesto puno obracao paznju na te linije, sad tek vidim. :)