Academy Fw 190 D9 DORA 1/72

Previous topic - Next topic

Galland

Prvo pozdrav svima :D !
Prvi put se predstavljam i evo jedne moje makete.
Model je Fw 190 D9 Dora
Razmera 1:72
Proizvođač Academy
Sama maketa je vrlo precizna i lako se sklapa, odličan izbor za početnike ili one kao ja koji nisu dugo sklapali makete  :zvizduc













Sandman

Farbanje ti je veoma uspelo i generalno je jako dopadljiv i pedantan rad.  :super

Jedino stajni trap, gledao spreda, stoji skoro uspravno u odnosu na zemlju - noge stajnog trapa treba da budu pod uglom ka unutra postavljene - ovo je veoma bitan i karakterističan detalj za Fw190. Ako možeš popravi ovo, jer kvari opšti utisak koji je veoma dobar!  ;)

dusko

Sandman je sve rekao pre mene za povratak u maketarstvo vise nego dobra ulaznica.

djos & filip

Sve vec receno, bez obzira na problem sa stajnim trapom odlican rad!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Galland

to Sandman: Veliko hvala :D !!!  Stajni trap mogu da popravim tj srediću da mu ugao bude valjan!
to dusko, djos & filip: Veliko hvala takodje :D

tripko

Meni bode oci taj crni chiping, izostavi ga sledeci put.
I malo manje sa efektom izguljene farbe. Prostudiraj
gde se to najcesce guli farba do aluminijuma i koliko.
Za takav posao savetujem ti dobru tanku četkicu ipak ovo je mala
razmera i lako se pretera.

Tvoj rad je baš po mom ukusu. Isto važi i za UHU Heinkela.

Galland

to tripko: Preterao sam sa chipingom na DORI i koristim naravno vrlo tanke četkice kod primene same tehnike. Generalno moj lični stav je da volim više oštećenja na maketama, e sada nažalost to se naravno ne dopada baš svima  :) Hvala na komentaru :D
Kod UHU-a sam iskontrolisao sebe po tom pitanju  :D
to JŽ: Hvala kamerad :D !
               

Warhawk

Dosta lepo izgleda ova "povratnička" maketa  ;D
Slažem se za crni chipping. Mislim da je srebrni marker 0.7 ili manji bolja opcija...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Galland


Janjic

Dobar je  :super. Bojenje za 10+  :god! Svaka čast!
凸(¬‿¬)凸

Galland


Kerber

Samo mu noge sto pre popravi...ostalo ce da prodje.
I ja volim izraubovane makete, al negde i sam preteram...grafitna olovka i srebrna boja na iglicu i bice bombona kod sledece.
Samo napred!
Volim ove Dorice, pa to ti je! :pilot

Galland

#13
to Kerber: Srediću mu noge definitivno, trap sam lepio super lepkom tako da se nadam lakšem skidanju istog  :think !?
Hvala za maketraski savet :D !
Za vikend planiram sklapanje revell-ovog me 262 a1 i na njemu ću biti daleko umereniji u oštećenjima :)

airsuba

Odlično farbanje i uspešan povratak  :cheers