2x P-51D Mustang - Fuerza Aerea Dominicana

Previous topic - Next topic

InFlames

Jedan takav anti-stress/anti-AMS build - mini GB sa mom kolegom Diablom (on je napravio Salvadorca i Urugvajca) i dio Latin American GB na ARCu.

HobbyBoss 1:72 easy kit














airsuba

Baš lepo, to je prava upotreba HB maketa - odmor, brza gradnja i šareni dekali  :cheers


nenobl


Quote from: Airsuba on 24-05-2012, 11:11:56
Baš lepo, to je prava upotreba HB maketa - odmor, brza gradnja i šareni dekali  :cheers

A zloupotreba su Revell prepaki ovih maketa "original heroes" gde se ispod providne plastike na kartonu nalaze več sasvim sklopljene, farbane i dekalirane HB easy kit makete >:( :headbang što po meni ubija hobi, pogotovo kod najmlađih.

Inače lep i zanimljiv par u redko viđenim bojama.

airsuba

Quote from: JŽ on 24-05-2012, 13:07:14
A zloupotreba su Revell prepaki ovih maketa "original heroes" gde se ispod providne plastike na kartonu nalaze več sasvim sklopljene, farbane i dekalirane HB easy kit makete >:( :headbang što po meni ubija hobi, pogotovo kod najmlađih.

Ne znam kako je kod vas u Sloveniji, ali gledano ovde kod nas u Srbiji i iz ličnog iskustva - apsolutno grešiš!
Jesmo mi malo tržište, mala zemlja i uglavnom sirotinja međutim ova 'daj-kast' edicija "Borbeni avioni" je itekako popalila i velike i male (pa čak i ženske) na makete, istorijske minijature i kolekcionarstvo i sve što uz to ide. Nema takoreći foruma u Srbiji na kome nepostoji tema o njima.

Sad je na Noći Muzeja BMK štandu prilazilo podosta roditelja sa klincima koji su počeli sa skupljanjem ovih gotovih i sad hoće da to prošire na prave makete! Upravo smo im onda pokazivali Hobby Boss makete kao najbolji i najlakši prelaz u svet maketarstva, pa onda i novi Airfix. Još kad smo objasnili razmere i kako mogu da imaju jedinstvenu zbirku, bili su iskreno oduševljeni. Super su 'dajkastovi' i gotove makete ali ništa nemože da nadoknadi ono zadovoljstvo koje klinac oseti kad sam slepi, ofarba i naročito kad zalepi one šarene 'vodene' nalepnice  :D

Teoretski si možda u pravu ali sa današnjom omladinom koja je sva navikla i naučena na express nisam baš siguran.
Prosečan takav klinac neče se nimalo dvojiti između kupnje klasične makete, alata i boja te učenja iskustva ili več gotove stvarčice po istoj ceni. A od takvih kupaca nikada neče biti maketara.
Ja npr. pečem zanat još od osnovne škole,a za ove mlade danas nisam ni malo siguran.

Pošto su maketari danas velikom večinom sve zreli ljudi u godinama, stvarno se brinem za naš hobi.


Ala sam opalio offtopic :o

Warhawk

Pravo osveženje od mase USAf Mustanga koji su bili ili zeleni ili metal...
Svidja mi se kako nema overspray-a na tufnama kamufliranog.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zolle

Meni se ovo svidja druze, malo odmora od "amerikanskih" Mustanga  :super Nego reci ti meni,
kakvi su ovi HB easy  Mustanzi, mislim na uklapanje i tako te stvari ? Uzeo bih jednog da radim Taskigija
Dokon mozak, djavolja igracka !

Sandman

Konačno malo egzotike :)
Odlično izgledaju, svaki na svoj način dopadljivo!  :cheers

relja

Brao i za ideju i za izvođenje.

Ti Latino-Mustanzi su imali veoma interesantne šeme.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milogor_strashni

AUuuuuuuuuuuuuuu, kakva super igrarija. Ja sam odusevljen, em izgledaju super em su im sheme zakon.

Ne mora uvek da se pravi lift do neba, moze nekad covek da se opusti i da napravi nesto lepo. ovo je primer...

Super!

Poz,
Milan

InFlames

Hvala svima

zolle: spoj izmedzu trupa i krila treba ocistiti, nekoliko rubova posmirglati, kokpit je siromasan, samo nista strasno sto se ne bih moglo srediti

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !