Ik-3 Formaplane 1/72

Previous topic - Next topic

spatz

Ovo sam radio za svoju dusu nije nesto renprezetativan ali bilo mi je zao da ga odbacim.U pitanju je stara vakumska maketa Ik-3 firme Formaplane.Svi koji su radili sa vakumom znaju kakav je to posao.Posto sam zavrsio azurov ik-3 vec je bio ovde,resio sam da uradim i predserijskog Ik-3 tj sa prvim farbanjem i iskoristim ostatak oznaka.Malo sam ga doradjivao tako da je spiner od azurovog Ik-3 obradjen prema uzorku  rezinskog sto je lift here dodao kao poseban set.Poklopac kabine vakumski takodje sa azura a noge stajnog trapa sa aeropoxy-jevog takodje Ik-3.I eto dobio sam malog frankestajna :) Bilo je gomila delova pa rekoh da se iskoriste.Kao sto rekoh nije nesto renprezetativan ali za policu pored maskirnog Ik-3 bice interesantno.

Sandman

Možda samo da si mu dodao malo svetlije nijanse u mix washa - mnogo je jaka panelizacija ovako ispala.
Generalno skroz fino izgleda i biće svakako lep dodatak kolekciji  ;)

Warhawk

Slažem se, pored jake panelizacije, nemam zamerki... IK-3jki nikad dosta!  :mjetal
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Od cega si ga i kako radio...super je ispao!
Kritike  koje si vec cuo stoje...ostalo je OK. Neka ga jedan vise na polici.  ;)

milogor_strashni

Uf, ik.. lepo..
jachi wash nego sto bi trebalo. nemam pojma kakva je maketa za rad, cenim da je pakao, pa ne bih komentarisao.. deluje mi da rep, gledajuci odozgo (pretposlednja slika) nije bash u istoj osi kao i krila. Levi deo repa ide ka unutra, ka krilima... ili mi se barem tako cini..

U svakom slucaju, meni se svidja.

Pozdrav,
Milan

spatz

Kao sto rekoh maketa je vakumska nije klasican ijected ili rezin,sto znaci mnogo seckanja i smirglanja.To je maketa engleskog proizvodjaca FORMAPLANE koji ga je greskom nazvao Ikarus Ik-3 verovatno im je to bilo slicnije nego Rogozarski a posto oni nas verovatno svrstavaju isto kao i ruse pomislili su da oznaka tipa aviona predstavlja skracenicu od konstrukcionog biroa.Pronasao sam je kod drugara u maketarskom otpadu naravno covek je pametniji od mene pa se nije hteo zezati a ja volim takve izazove.Sto se repa tice uzivo deluje ok to je samo opticka varka.A za vash znam da je malo vise izrazeniji ali uzivo opet ne deluje toliko.Mada kako god bice to jos jedan koliko toliko pristojan primerak u polici!!!i hvala na kometarima ako imate jos neke kritike ili savete slobodno mi ukazite :cheers