ITALERI F-16C/D Night Falcon

Previous topic - Next topic

sreta96

Evo moje F-16-ice.... Jedan od prvih radova tako da sam otvoren za sugestije i kritike  :)











matilda

italerijev cd nije losa maketa.
nedavno sam je i sam sastavio, doduse dvoseda, ali to je isto.
maketa se jako lako i lepo uklapa i osim uprostenih i pomalo siromasnih detalja nije losa maketea.
ova tvoja je za pocetnicki rad solidna.
ulozio si truda a i potrefilo se da je zahvalna za sastavljanje pa je generalni utisak ok.
skrenuo bih ti paznju na par sitnivca koje ce da doprinesu izgledu i opstem utisku.
dekal ispred poklopca kabine sa desne strane ti se naguzvao i presavio
nisi ofarbao tzv "frejming" ili ti ram kabine iza glave pilota na samom poklopcu a mali ram postoji i na pokretnom i ne pokretnom providnom delu.
dodaj pitot cev, ili ti antenu na  vrh nosa
kucista stajnih trapova su bela na f 16

eto toliko od mene, to je par nekih sitnica koje su mi upale u oko na prvi pogled i ako ih ispravis, bice mnogo bolje.

stevan

sreta96

Hvala na sugestijama za neke je kasno da se isprave ali pokusacu ove ostale da popravim :)

airsuba

Dobro je za start  :cheers

Svaki početak je težak pa ima nekih grešaka  :)

Matilda ti je napisao par stvari, a ja da dodam da su ti kontejneri sa elektronikom na usisniku pogrešno postavljeni.

Pošto farbaš četkicom odradi prvo jedan sloj neutralne svetlo sive boje kao osnovu, pa onda uradi kamuflažu - i sve boje za farbanje izvadi u neku posudicu ili 'čep' pa u nju dodaj malo razređivača. Za vađenje boje su ti dosta i one debele slamčice, odsečeš koliko treba, umočiš u boju pa prstom zapušiš otvor gore - boja ti ostane unutra.

Odradi nekoliko ovakvih jednostavnijih i jeftinijih maketa da savladaš osnovne tehnike, onda će svaka sledeća biti bolja!
Italeri je vrlo dobra firma za učenje, makete su im pristojne i jeftine, ali i zahtevaju malo angažovanosti prilikom rada, dekali i šeme uglavnom sve šarene i atraktivne...

Samo napred  :bravo

PS. popravio sam linkove za slike da se vide ;)

sreta96

Hvala na savetima i pomoci oko slika.. Ucima svakog dana  :cheers

nenobl

oke je za pocetak! malo vise paznje obratiti na boje naoruzanja, tacnost kamuflaze... mislim jednostavno, kad radis model, pokusaj pronaci sto vise referenci na netu o doticnoj maketi! i onda pocnes rad! u principu oni su gore sve rekli... izduvnik nije crn i ne vidim tockove ali mislim da si ih ofarbao full crne... feluge bi trebalo da ofarbas u bijelo... ali oke.. za prvu maketu...

Sandman

Fin i pedantan rad - za početak sasvim solidno, a to će ti biti dobra osnova i za napredovanje u raznim maketarskim tehnikama koje se nadograđuju na osnove.  :super

sreta96

Hvala na kritikama vidi se da govorite sa iskustvom... Meni jedino ostaje da vezbam i da upotrebljavam dobijene savete :)

Nidza79

Ovo smo ja i drugar davno pred bombardovanje budzili i nasmejalo me je sto sam video da si neke nase greske i sam nacinio s akcentom sto CBU nikako nisu htele da stoje paralelno jedna s drugom  :hahaha