f-16 a "netz"

Previous topic - Next topic

matilda

 dame i gospodo, drugovi i drugarice...
evo sta sam se igrao zadnjig 2-3 meseca.
izraelac, "agessor" skvadron, jedna vazdusna pobeda u 1982 ratu sa lebanonom.
maketa je revell, dosta dobra i lagana za rad.
boje su model master, malo posvetljene zbog skale.
nije jos gotova do kraja, trenutno farbam naoruzanje i lepim kabinu u otvoren polozaj, treba i hud da dodam, ali to je uglavnom to.














znam da ima par greskica, ali sta bi mu, ako i pravim greske, to je zato sto nesto radim.
ko ne radi ni ne gresi  :naughty

saveti , kritike , predlozi ...

stevan

airsuba

Imaš grešku - okačio si dve iste slike! Sredio sam to :)

Farbanje kamuflaže je super, jel ovo sa nekim maskama/blutakom ili 'slobodnoručno'?
Popravi samo malo felne na par mesta ako možeš...

Suhoj

Bas je dobar!
Kamuflaza perfektna, koje tacno MM boje su ovo?

Sneni

Svaka čast, odlična kamuflaža, inače mi je A omiljena verzija ovog aviona :) Kad nabaciš naoružanje, daj još koju sliku.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

flanker

Lepo. Uh podseti me da treba da uradim i A i C varijantu...
Stvarno mu nedostje malo bombi i raketa, hajde požuri.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Nenad Pozega

odlican, super farbanje!!! skoro sam zavrsio jednog f 16 revell 1/72... jedino mozda malo da je meksi wosh.  :super

matilda

hvala momci, hvala

@airsuba- da, treba jos i da ga pipnem tu i tamo, felne, "pobegla" mi farba malo na crno u kokpitu i tako te stvari...
farbano pomocu stapa ikanapa, blu-tack+tamiya tape+tape iz gvozdjare... ono... blu tack - mama...

@suhoj farbe su:
light ghost gray / MM 1728 - odozdo
sand fs33531 ili ti mm 1706
dark tan fs 30219 ili ti mm1742
raf sky S ,  mm2049 ili ti ana 601
sve to posvetlis malo i dobijes ovu kombinaciju

@ ostali, kad je upicanim i zavrsim do kraja, baci cu jos koju fotku, casna pionirska...

stevan

nenobl

odlican rad! narocito ovaj metalni prsten prije afterburnera i jako mi se svidja dio oko topa.. umjerenost u "prljanju"! jedino sto mi zagreba pogled je okvir cockpita gdje crna (unutarnja) susrece kamuflazu (vanjsku)... tu mi izgleda malo neuredno, nedefinisano... a ostalo jako lijepo!

Sandman

Farbanje i prelazi boja na kamuflaži su perfektni!
Više liče na "brutalni" freehand nego na maske!  :god

Zamerka je samo na tu i tamo jačem washu, no, obzirom da lete u pustinjskim predelima, možda je i OK tako - nije strašno.  ;)

Možda još malo drajbraša nekim svetlijim metalajzerom na tamnijem delu izduvnika - čisto da istakneš detalje?

Sve u svemu odličan rad!  :cheers

matilda

prsten oko motora je radjen alkladima i tamiya sminkom.
i ja sanm zadovoljan tim detaljom.
top je radjen tako sto sam naprskao boju, pa onda u istu boju dodao kap crne pa oprskao oko usta cevi i ventilacije  i to je dobro ispalo.
ovo sto web-gazda, sandman kaze, za wosh, stoji.
jeste malo jaci, koristio sam sirow burnt umber , sledeci put cu malo da posvetlim, bolje ce da mu "chuchne"  ;)
kamuflaza je prskana sa maskama, ali sam vodio racuna da prskam preko ivice blu-tack-a  a ne pod ivicu.
dobro je ispalo, al moz i bolje...
maketa je jos na astalu, pipkam je jos uvek, okacicu kad bude skroz gotova...

stevan

Jadgkommando

Bravo Stevane  :cheers

Pozzz
Dusan.

sezan

JAko mi se svidja.Svaka cast!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Kerber

Lepo si ga ti doveo do pred kraj.
Farbanje za 10. E sad, ako ti ove crne ivice na poklopcu kabine prave problem, mozes tanke trakice crnog decala da koristis...
Stvarno lepa maketa.  :pilot

zolle

Uf, jos jedan Izraelac koji je lepsi od mog  :cry Svaka cast druze, meni se ovo svidja  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !