Sta sam ja radio ...

Previous topic - Next topic

zolle

Evo vec neko vreme sam sa vama, pa sve nesto komentarisem tudje radove, pa reko` da vidite i vi moje  :zvizduc Ima tu i ranijih radova, ima i skorasnjih, pa vi vidite ...









Dokon mozak, djavolja igracka !

flanker

Lepa kolekcija, tu i tamo omašena boja, ali uz pomoć majstora Maketarskog kutka sve će da legne kako treba  :cheers
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Janjic

 :super lijepu zbirku imaš  :bravo
凸(¬‿¬)凸

KuKLiNsKi

phantom, helldiver i corsairII mi se baš sviđaju  :)

zolle

Quote from: KuKLiNsKi on 27-05-2012, 18:36:31
phantom, helldiver i corsairII mi se baš sviđaju  :)

Phantom - Italeri F-4S ! (prepravljano do bola)
Helldiver -  Matchbox   (ubacio sam u njega 102 dela u samogradnji- nisu svi bas realistic, al ajde)
:super
Dokon mozak, djavolja igracka !

zolle

Quote from: flanker on 27-05-2012, 16:49:16
Lepa kolekcija, tu i tamo omašena boja, ali uz pomoć majstora Maketarskog kutka sve će da legne kako treba  :cheers

Jest vala, u pravu si  :super al` i blic me malo z....., mekse su inace uzivo  :love
Dokon mozak, djavolja igracka !

airsuba

Фина колекција, верујем да их је блиц ошинуо мало јаче него што је планирано  :D

Tomcat

Generalno mi se sve svidja, jedine male zamerke se odnose na boju Jaguara (mozda je zbog svetla) i F-14A (on me najvise i zanima) ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Quote from: Tomcat on 27-05-2012, 20:55:59
Generalno mi se sve svidja, jedine male zamerke se odnose na boju Jaguara (mozda je zbog svetla) i F-14A (on me najvise i zanima) ;)

Aaaa, nije kod F-14 boja  :naughty, nego je tvoj, pa zato  :super 
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Pogresno sam se izrazio  ;) Kod F-14 nisam mislio na boju vec ja taj crni okvir canopyja trebao da nastavi u dve tyrake iza, na trup a americke oznake su trebale biti one velike plavo-belo-crvene. Sad i ja zakeram  ;D A prepoznao sam i dekale na F-4  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

@ Tomcat - e Tomo, Tomo, nisu crne nego tamno sive, a rondele su low vis zato sto nadjoh sliku iz zalivskog rata, karte na vertikalcima high vis, rondele low vis, po 2 AIM-9 na nosacima, pa mi se mnogo zasvidjao takav. A trake su stvarno mozda trebale da idu dalje, promaklo, ispravice se  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

#11
http://www.dstorm.eu/pictures/nose-arts/f-14/162689_6.jpg

AJ101 iz Pustinjske Oluje, karta nema belu pozadinu, broj 101 nije zakosen, na repu ima S & E, americke oznake u boji i najupadljiviji detalj- nose art  ;) Mislim, nemoj se ljutiti, ovo su dobronamerne kritike  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


zolle

Ne, ne, ne, covek je u pravu, z..... sam stvar   :cry  Kolko vec ujutru udaram high vis rondele preko ovih low  :headbang
Sta ti je kad covek poznaje materiju, hvala Slobo  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

#14
Quote from: KuKLiNsKi on 27-05-2012, 23:42:12
a ova stojadina? 
http://www.712tomcats.com/photo_gallery/var/albums/Tomcats-Of-OPERATION-ENDURING-FREEDOM-IRAQI-FREEDOM/161274%20ENDURING%20FREEDOM%20F-14A%20161274%20VF-41.JPG?m=1306967208

https://www.aviationillustration.com/shop/images/F-14-New.16.jpg

i 100ica
http://www.712tomcats.com/photo_gallery/var/albums/F-14-Tomcats/161295%20F-14A%20VF-41-MAR99-DFB.jpg?m=1306382045

Kucam sa telefona pa ne mogu da otvorim fotke, ali koliko vidim iz opisa odnose se na period 1999. I 2001., a po secanju mislim da su, bar 1999., sve te strelice i dr bili crveni a ne zuti (imam negde sliku iz hangara 1999. Sa mislim AJ101 gde se to jako lepo vidi), naravno ''sareniji'' su uvek oni ciji se modex zavrsava na 00 i 01, uz izuzetke pred samo povlacenje iz upotrebe. '91 su AJ 100 i 101 farbani u LGG a na '99 i '01 su bili i oni low vis a oznake samo u boji. A takodje, po secanju, u to vreme su imali i Clifton Award na repu i konacno, '01 su bili na ENTERPRISE a '91 i 99 na Roosevelt. Jos jednom se izvinjavam sto gnjavim, prosto uvek volim da se dobro snabdem fotkama pravog aviona koji radim i da ne lutam puno oko oznaka u periodu koji me zanima.
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...