tamiya spitfire Mk I. 1/48

Previous topic - Next topic

tenk

evo jos jedna gotova maketa.tamija kao tamija,super se uklapa,nema gitovanja . farbano vallejo bojama za raf.vos je uljana boja ,prljanje tamija sminka b i d setovi.lakirano vallejo mat lakom.velika mana su naravno dekali,tako da su kombinacija tamije spesl hobija i mnoooogo mikro sol-a!radio sam aparat iz 92 sqn. decembar-januar 40'-41' kada je raf preuzeo patroliranja iznad francuske i prva ofanzivna dejstva nakon bitke za britaniju.
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Ovo je totalni šlag od makete! Slažem se za dekale >:(
Vidim samo 2 greške:
-zelena u cockpitu ti je preživa i nisam siguran za farbanje stajnog trapa
-pošto je ovo ratni avion iz 1940/41 fali mu leđni oklop pilota koji si lako mogao napraviti u samogradnji.

Josip

tenk

@jz
slazem se za zelenu i meni je cudna(italeri akril)ali posto je bilo cetiri nijanse te zelene(a i mrzelo me ,iskreno)nisam je prefarbavao.sto se tice kutija trapa u tom periodu su poceli da ih farbaju (zajedno sa levim crnim krilom,a to se zadrzalo samo par meseci...)inace ovaj konkretan avion nije imao ledjni oklop(barem po fotkama :think )
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

medico

taj Tamiya  spit je sjajna maketa odlicno se uklapa pravo zadovoljstvo za rad !
lepo si ga uradio , za zelenu su vec rekli mada nije smak sveta , malo mi bodu oči sky traka oko trupa i auspusi,  mozda je zbog white balansa ali traka deluje mi kao bela a auspusi sivi ? Bordo -sedista od bakelita može da prodje , proizvodnja i ugradnje su poceli tek od sredine 1940...

U te zelene za RAF uvek treba umešati malo sive.

Cexx206

lepo pedantno u svakom slucaju cista 5ca
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka