Italeri Focke Wulf FW - 190 F-8

Previous topic - Next topic

Telcontar

Kao što sam već napisao u temi na predstavljanju, vratio sam se maktarstvu posle decenije pauze. Ova maketa je jedna od onih koje su tih 10+ godina presedele na polici polu sastavljene a nikada dovršene, pa sam bio rešio da barem završim započeto. Kako je tada započeto, pa posle dovršeno, boje dosta odstupaju od onoga kako bi trebalo da izgleda, posebno ova svetlo plava koja je skoro pa Humbroll 65, a trebalo bi da bude dosta "sivlje" ... Maketa je rađena samo četkicama, farbano na plastiku bez podloge, znači onako početnička amaterska maketica... čak i sada kada sam je završavao, falilo mi je dosta toga od alata, no dobro .... Poenta je uglavnom da predstavim nešto što smatram svojom prvom maketom (ili barem prvom posle toliko vremena) a kako sam tada baš bio klinac ovo zaista treba posmatrati kao prvi rad ... dosta sam neiskusan i sa gitovanjem, šmirglanjem itd pa ima dosta "problema" na samom radu ...
Inače maketa još nije "lakirana" tako da treba tu da ide neki mat lak preko i eventualno neki weathering ako se usudim, mada ću verovatno prvo da eksperimentišem sa time na nekim starim "olupinama" koje sam sastavio davno, da ne bi samo još više zabrljao ....




spatz

Wlcome back to the jungle!!!Nema veze samo napred za ponovno prikljucenje maketarenju!Nego htedoh samo da ispravim sto se proizvodjaca tice u pitanju je revell a ne italeri!Samo polako uhodaces se ponovo! :cheers

Janjic

Bitno je da si odlučio da nastaviš  :super! Više poštujem radove koji su rađeni kistom nego ab-om  :bravo!
Probaj (ako je moguće) da ti fotografije izgledaju malo "oštrije". Vjerovatno si slikao telefonom?!
Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸