Junkers-87 "Stuka" B-2

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Ovo je Academy-jeva Stuka, 1/72. Maketa je iz 1989, ali je prilicno dobra sto se tice uklapanja. Bombe su od revelove stuke, jer uz ovu stuku se ne dobiju 4 male SC 50, samo SC 500, koja je dosta debela, pa sam stavio Revell-ovu, bolje izgleda. Pola dekala su, takodje, od revelove stuke. Od samogradnje sam uradio pojaseve na sedistima (nisam uspeo da ih slikam :zvizduc ), sajlu izmedju radio antene i repa, mitraljez itd.
























PELE

Одлична камуфлажа, макетица је баш занимљива!  :cheers

Neca i Misko


Janjic

Baš mi se sviđa  :bravo. Vidi se da je ovde bilo posla! Kako si radio kamuflažu? Čini mi se da je ovo rađeno četkicom ili griješim?! Ako jeste svaka ti čast, izgleda bas lijepo  :super!
凸(¬‿¬)凸

Ova maketa se dosta redko viđa.
Inače po samom obliku i nije baš pogođena ali za vežbu i relaksaciju sasvim odgovara.

Warhawk

Quote from: JŽ on 22-06-2012, 21:14:10
Inače po samom obliku i nije baš pogođena ali za vežbu i relaksaciju sasvim odgovara.

Lično smatram da je oblik malo bolji od Italeri/Revell/Tamiya makete, jedino su nedostatak detalja unutra i malko čudan (uzan?) vetrobran moja lična zamerka...
Što se rada tiče, uspela kamuflaža i pristojna količina prljanja. Svaka čast!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Ja bi na prvo mesto dao Fujimi B Stuku, pa onda Italeri/Revell, pa tek onda ovu. Na ruskom forumu ju je neko lepo uradio ali pošto su slike bile bolje, odma sam upčio suviše čoškast, simetričan i pojednostavljen oblik ove makete.

Warhawk

Mislio sam da su Academy i Fujimi isti kalup (po rasporedu delova na ramu)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Neca i Misko

Hvala svima! :)
Kamuflaza je radjena airbrushem. Meni njen oblik sasvim odgovara, sto je najbitnije, super se uklapa :) Ipak je ova maketa stara vise od 20 godina, a opet je bolja od mnogih revelovih/airfixovih koje sam radio, mogu misliti kakve su bile ostale iz tog vremena ??? Unutra nema nicega sem 2 sedista, palice, zida izmedju pilota i strelca, mitraljeza i kontrolne table koja je ravna. Za tablu sam uzeo neki stari dekal od Miga-3, ali se ni to ne vidi, a kamoli pojasevi na sedistima >:(