Lavochkin La-5 Zvezda 1:48

Previous topic - Next topic

Smajser

Cekajuci da mi stigne eceraj za Tajfuna (narucen pre skoro 3 meseca, zaboravili da ga stave u kutiju,obecanja,mailovi,telefonski pozivi itd... :headbang ... Model Hobbies zaj*****ja ) odlucio sam se da napravim La-5.
Poklon od drugara Baneta. Iskreno, bio sam malo skeptican prema Zvezdi, ali je ova maketa razvejala sve sumnje u kvalitet njhovih maketa.
Sve je leglo 'ko dete na nosu  ;D
Jedina zamerka je gornji poklopac motora i mitraljeza. Ako ga stavite nema mogucnosti da se ugrade mitraljezi. Odlucio sam se za polovicnu varijantu...skidaju se samo bocni poklopci motora.
Na zalost, ovu odluku sam doneo posle kompletnog ''ozicavanja'' zadnjeg dela motora i spojeva iza komandne table, kompletno po slikama napravljenog zadnjeg dela motora i municijskih kutija. Sve to je ostalo ''zarobljeno ispod poklopca  :-\
Skupo placen danak neiskustvu  ;D
Dodat je edvardov zum, pito cev je od medicinske igle i zice na stajnom trapu. Boje Vallejo Air.
Umesto crne sam koristio Black Green. U prirodi nije tako svetla kao na nekim slikama.
Ne zamerite na kvalitetu fotografija. Radjeno na brzaka , idiotom.
Raspalite...






























flanker

Ne znam da li si potrefio sve kako treba, ali izgleda jako lepo.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zolle

Leba ti kako napravi ove stepove na pojasevima  :think jel to doslo kao dekal  :think
Dobar Rus, lepo i pedantno  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

airsuba


Smajser

Quote from: zolle on 24-06-2012, 00:00:23
Leba ti kako napravi ove stepove na pojasevima  :think jel to doslo kao dekal  :think

Eduard eceraj farbani pojasevi. Sitan vez  ;D

Sandman

Jako lepo je ispao na kraju, šteta samo za taj deo motora i dorade koje nisu vidljive sada.

Imaš li neke fotke pre sklapanja gde se vide te dorade?

Smajser

Quote from: Sandman on 24-06-2012, 11:07:15
Jako lepo je ispao na kraju, šteta samo za taj deo motora i dorade koje nisu vidljive sada.

Imaš li neke fotke pre sklapanja gde se vide te dorade?

Bas sam na to mislio u delu ...''skupo placen danak neiskustvu"  ;)

Umesto da lepo sve islikam pa zalepim gornji poklopac, ja sam iznerviran zaboravio da to uradim. Sad je kasno posto Faller crveni lepak ''vari na mrtvo''

Vise srece u kolo sledece...

Kerber

Kako propustih ovo...? ???
Meni se dopada. Suptilno izvucena panelaza, boje OK, ima onaj agresivni izgled.

Pozz!

Meni je samo sveukupno prečist a i plava mi je suviše drečava. Sve ostalo je O.K.