F-86E Sabre JRV I PVO 11106

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Oko same makete nema sta posebno da se kaze jer ovo je vrlo dobro poznata maketa i svi znate kako se lepo sklapa.Jedino sto sam dodao su kaisevi u kokpitu i malo detalja u sam kokpit.Ostalo je sve OOB pa cak sam i stencile iz kutije iskoristio.Tu sam morao malo da pripazim jer academy dekali su ugalvno tesko s****e.Stavio sam po jednu do dve kapi pronta pa odma iznad dekal.Ostali dekali su BM zastave rondele i brojeve.Boje su revell 57 i 68 + MM raf pru blue.PRljanje je toz tus + malo tamiya weathering set D i jos manje fleke napravljene od revell mat crna.



Sandman

Sviđa mi se kako si uradio kamuflažu tj. prelaz između boja - prskao si slobodnom rukom?

Jesi li probao tretiranje tih Academy dekala nekom hemijom?
Znam da umeju da budu dosta tvrdoglavi, pa skoro svako koristi alternativne metode za lepljenje istih.  :-\

dragan_mig31

Kamuflaza je ofarbana slobodnom rukom.One crvene i crne trake su takodje farbane airbrushem.Dekale sam zalepio samo uz pomoc pronta i mr mark setter.

Tomcat

Lep je... Neka me neko ispravi ako grersim, ali Academy dekali kod njihovih novijih proizvoda su vrlo dobri, ili sam ja to imao srece?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Quote from: Tomcat on 29-06-2012, 14:17:36
Lep je... Neka me neko ispravi ako grersim, ali Academy dekali kod njihovih novijih proizvoda su vrlo dobri, ili sam ja to imao srece?

Imao si srece :D

InFlames

dobra sablja!

kolko ja znam, novije Academy makete imaju Cartograf dekale, sto znaci najvisju kvalitetu!

dragan_mig31

Nazalost ovi sejbrovi tanderdzetovi i sve ono sto nas interesuje kad je u pitanju domaca avijacija imaju one starije uzasne dekale.

Tomcat

Quote from: InFlames on 29-06-2012, 19:13:22
dobra sablja!

kolko ja znam, novije Academy makete imaju Cartograf dekale, sto znaci najvisju kvalitetu!

Da, da to sam mislio. Prosle godine sam radio 2 F-14 sa njihovim dekalima i super su legli a cini mise da su i na F/A-18 dobri
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka