SU-27 ICM 1:72

Previous topic - Next topic

FLY BY WIRE

moj prvi flanker u 72-ci...naravno radjen cetkicama ili ti kistovima kao i sve do sad...maketa konturno cini mi se jedna od najboljih ali za sklapanje jedna od losijih kalupa al se svakako isplati raditi je...naime u pitanju je suska iz AB KILP-YAVR,Murmansk region, russia,1999-ta.,ili ti cuvari severa :)

uz malo samogradnje evo kako izgleda..pa raspalite..slikano u tri rezima..noc dan i sunce













su27rules

#1
 :cheers Uvijek je lipo vidjeti izrađene makete Flankera!!  :super
Skroz dobro za bojanje četkicom. Samo kriva ti je boja na nogama stajnog trapa,treba biti siva boja na sve tri noge.
Koje/ čije boje si koristio za kamo-shemu??
Vjerujem da će iduća Suška biti još bolja!!

Sandman

Možda su malo prenaglašeni tragovi strujanje prljavštine jer se vide tragovi četkice kojom si ih izvlačio, ali generalno lep rad - ipak je ovo velika maketa, i treba je ofarbati četkicom a da se ne primeti.  :super

KuKLiNsKi

super četkić   
malo pretaman mi je wash jedino..
a dole na zelenim (pogrešnim) djelovima mi se čini da ga nisi ni radio

dusko

Sve pohvale za maketu jedino sto boja nanesena cetkom daje malo jaci kontrast posto ne mzes da izvodis efekte kao sa airbrushom ,u svakom slucaju imas veliki potencijal.

InFlames

dobar rad, osobito shema sa cetkicom

gledajuci ove fotke, jos uvijek mi se cini Trumpeterov mnogo bolji, osobito u nosnom delu.

jos jedna primetba - ovaj avion ima zgodnji "stinger" bez onih debelih nosaca raketnih mamca i ECMa na kraju.

FLY BY WIRE

kao prvo hvala svima  :cheers

sto se tice boja koje sam koristio bilo je muke velike posto koristim za sad samo revell boje..jer druge nemam

za svjetloplavu sam konbinovao bjelu sa revell mat55 a za tamnoplavu jos dodao malcice plave 52...uh sivu sam jedva dobio da na nesto lici a kombinovao sam bijelu sa revell 43+cini mi se malo crvene 37 ako se dobro sjecam

nemogu da komentarisem trumpeter jer ga nisam vidio uzivo samo na netu pa ne bi sigurno bio objektivan...mada ga stvarno mnogi hvale...a i najnoviji je kalup....valjalo bi se dokopati i novog UB-a  :)
mogu komentarisati samo ICM-ov i mislim da je njegov najveci promasaj canopi koji je previsok i blatobran prednjeg tocka koji je pogresnog oblika,losa i siromasna panelizacija,zadnji horizontalci koje sam prepravio...more dekala a nigdje uputstva gdje se lijepe i jos mnogo toga da ne nabrajam
ali iako je tezak za rad konturno zaisata dobro izgleda i ima neku draz posebnu prilikom rada bar meni bilo jer sam stvarno dosta toga doradio vecina mog posla se i ne vidi na ovim slikama..stacu los fotoaparat

sto se tice wash-a sta znam trudim se dosta sam radio cistunce vrijeme je da naucim sto bolje prikazati izraubovane avione...i nastavicu da se trudim i ucim i budem bolji sa svakom narednom

e sad imam jos tri flankera u kutiji dva akademca u 48-ci i novo hasegavino cedo 33-ku...pa mi je ovo bila nekakva priprema za njih posebno 48-cu......velika mi je zelja da ih radim a ne bi zelio da uprskam nimalo a opet dosta je to velika povrsina za cetkanje...pa cu mozda pre odraditi hasegavu za jos malo skole pa se onda posvetiti suskama u 48-ci :pilot

jos jednom hvala svima

Sneni

Svaka čast, odlično četkarenje :super
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Kerber

Bravo za trud i rad!
Opasan Suhoj!