F-15E Strike Eagle

Previous topic - Next topic

nenobl

pozdrav iz Banja Luke!!!

evo jedan rad sto ga konacno zavrsih! F-15E Strike Eagle, 1:72, Academy. Ovako.. ocekivao sam malo vise od Academy-ja sto se tice kvaliteta uklapanja, detalja u cockpitu i dekala!  :uaaa Uputstvo za sklapanje je KATASTROFALNO!!! :rtfm  :rtfm  dosta toga sam morao odokativno ili ti "ofrlje" a i google je pomogao! Bilo je dosta samogradnje u cockpitu (sjedista, pojasevi... , zakrilca su izrezana cisto zbog malo zivota u njoj! cekao sam na matt bezbojni lak sa e-bay-a ali dosao samo gloss i mo's ga 'ebat'! O konkretnom avionu google nista ne zna pa tako ni ja! znam samo da se koristi kao trenazni avion i to je to... 



















Sandman

Lep rad uprkos maleru oko mat laka - sviđa mi se senčenje linija panela.
Kad nabaviš mat lak samo ga malo prsni iz daljine (naravno pre toga maskiraj kabinu), čisto da ubiješ ovaj sjaj.

PELE

Изгледа супер, свака част!  :cheers

Tomcat

Meni izgleda jako lepo, super je   :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

flanker

Jako lepo, posebno kabina. Jedino na sedištima nedostaju oni potezači iznad glava čini mi se. Inače maketa ima par nedostataka na CFT jer nedostaju usisnici vazduha na krajevima istih i još par nosača bombi. LA oznake su trenažne eskadrile i nisu učestovali ni u jednoj akciji. Treba nabaviti SJ, ko želi pravu borbenu mašinu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zolle

Uf, lepo ti ispao druze ! Radio ja taj njihov ali D pakovanje, ubise me usisnici, jedva sam ih uklopio  :deadhorse
Jesi li imao i ti takav problem
Dokon mozak, djavolja igracka !

flanker

Da, vidi se spoj na usisnicma, ali ništa strašno.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sneni

Odličan je, sve mi je sviđa, jedino taj sjajni finiš prepravi kad nabaviš mat lak, ostalo je super.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

matilda

odlican, ali kao sto ti rekose, mat lak...
mnogo ce da pomogne ne samo da smiri sjaj nego i da utopi i smiri sve nagle prelaze , ili kako se to ovde kaze "blend in".
jako mi se svidelo sto si nabacio wash i na stajne trapove, to bas ozivi maketu...
sve u svemu , odlican.

stevan

Kerber

Dobar!
Osim tih spojeva na usisnicima, sredo bih mu ove spojke na bombama, pretpostavljam da je lakse za rad na njima nego na usisima...Mozda i ovaj lak malo vise preuvelicava problem...
Sve u svemu - veoma dobro uradjena maketa.

nenobl

Quote from: flanker on 01-07-2012, 11:22:37
Jako lepo, posebno kabina. Jedino na sedištima nedostaju oni potezači iznad glava čini mi se. Inače maketa ima par nedostataka na CFT jer nedostaju usisnici vazduha na krajevima istih i još par nosača bombi. LA oznake su trenažne eskadrile i nisu učestovali ni u jednoj akciji. Treba nabaviti SJ, ko želi pravu borbenu mašinu.

ovako te potezace sam napravio i stavio na sjedista, no medjutim, u jednom trenutku sam se uhvatio za njih, otkinuo ih i poslije mi se nije dalo vracati! ali cudilo me da ih Academy nije stavio... no... :)

nenobl

 e sad to spajanje usisnika je prilican problem bio kao i spajanje prednjeg dijela trupa (nos, cockpit..) jako je neprecizno inace! bilo je dosta gitovanja i smirglanja! a na spojevima usisnika ide i linija panela tako da sam pokusavao da ostavim tu liniju (da je urezem u git) ..tako da nije zavidno ali nije toliko strasno!

i ne pomenuh, jos sam imao peh sa ovim radom, u toku farbanja mi je ispao i rastavio mi se desni dio trupa ispod vertikalca!

jos mojih radova mozete pogledati ovde:   http://s761.photobucket.com/albums/xx258/nenobl/#!cpZZ5QQtppZZ20