Bilo jednom u Egiptu (Mig 17 1:48 Hoby Boss)

Previous topic - Next topic

dusko

Pozdav svima evo da ne duzim mnogo posto je bilo nesto o ovoj maketi u projektima i radu ,jer slike govore vise od reci. Farbanje uradjeno novim pistoljem Sparmax koji se odlicno pokazao.Boje su Humbrol uljane,Valejo model air, i naravno Tamiya sjajni lak akrilni.Decali su Hi decal  .  I eto zavrsih sve ovo nakon dobrih 5 meseci (bilo je dosta samogradnje oko diorame)mozda je moglo i brze ali kod mene od brzine nema vajde.  Puno pozdrava i hvala Adrijanu i Subi.

P.S oko fotografija sam se potrudio ali moglo je bolje jer definitivno ova siva podloga kod mene ne funkcionise.






Sandman

ODLIČAN rad!  :god

Farbanje je sasvim fino dočaralo izanđalost mašine, a sviđa mi se to što nisi preterao sa chipingom već je lagano rapoređen po maketi i tamo gde treba.

Detalj sklupčane žice antene iza kabine je veoma zanimljiv, a lepo si odradio i prateći deo dioramice - slivanje rđe na banderi je recimo lep detalj.

Jedino možda malo ivice zemlje uz pistu deluju da se nekako sporadično ponavljaju sa talasastim oblikom, i sam kvalitet zemlje je malo ispod nivoa ostatka diorame, tako da eto - samo to je mala zamerka - sve ostalo odlično!

Bravo!  :cheers

matilda

ala je ispala dobro scena.
jako lepo je ofarbano, ima definitivno onaj pustinjski smek...
fab 250 si dobio uz maketu , ili???

stevan

dusko

Bombe su bile sa maketom ,sto se tice zemlje malo sam hteo da docaram neku zapustenu pistu gde je vetar malo razbacivao pesak naravno uvek moze bolje  ;)

Tomcat

Auh, prelepo, ja inace volim te pustinjske teme pa mi je utoliko lepse. Svaka cast
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

DUSAN123


Noless

sto se mene tice, svaka cast!!

bravo majstore!  :super

airsuba

Odlično je ispalo, meni se detalj alata baš dopada a i motor deluje prilično detaljno!

:cheers

nenobl

fantastican rad! odusevili su me sitni detalji isti oni  koje je pomenuo vec neko gore.. rdja na rasvjeti, chippovanje po avionu i po merdevinama, motor.. sve je super!  ali maaaaali jedan detalj sto sam primijetio, nije da mi smeta nego eto... :)  ova cerada sto pokriva zadnji dio trupa aviona bi spala (skliznula) da je ovako stvarno stavljena! :D da je malo povuci nazad...cisto da ne spadne! ;)  jako lijep rad... kad porastem  i ja cu ovako! ;)

Kerber

Kao sto smo navikli, od tebe - samo odlicni radovi!

Ima greški i propusta ali ih ja nigde ne vidim ;D
Čak si i figurama potrefio kožu.

dusko

Quote from: JŽ on 02-07-2012, 13:31:21
Ima greški i propusta ali ih ja nigde ne vidim ;D
Čak si i figurama potrefio kožu.
Niko nije savrsen a gresaka je uvek bilo i bice a sto je nekome lepo drugome ne valja tako da se svetu  ne moze ugoditi ,u svakom slucaju ipak je ovo zabava i hobi. :cheers

Adrijano1776

Svaka cast,a jesi ga "skockao",samo sam cekao kraj... :cheers
Nemoras se zahvaljivati,ako opet bude zatrebalo javi..

FLY BY WIRE

svaka cast....perfektan rad..nemam rijeci :god

Paja

Oh,dobro je da posle Milana,ima jos neko ko radi ove ludosti! Meni je ovo top,tako da... Jedva cekam naredni neki ovakav projekat!! :god :god

Sta nam spremas sledece? :)