Eurofighter Typhoon Italian Air Force 1/72 Revell

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Zavrsih i ovog lepotana

Maketu ne bi nesto mnogo predstavljao, super za rad, detaljna, odlicni dekali, odlicno sklapanje... Ali(ovo je pisano na osnovu prethodnog iskustva), da li sam ja bio te srece pa mi je zapao neki skart, nista se nije sklapalo kako treba, vetrobran nije cak lepo pasovao pa sam ga doooosta smirglao, izmedju trupa i krila kanjoni pritom nisu u istoj ravni bili, stajni trapovi puni flash-a i ne uklapaju se lepo sa tockovima itd itd... Al eto da ne kukam vise vazno da je on gotov  :)

Ja sam rezultatom zadovoljan osim kad bi pokusao da zaboravim da imam pukotinu po sred vetrobrana posto je mama "slucajno" dosla da obrise prasinu i srusila tajfuna sa stola... Sve je bilo u redu, cak sam i predahnuo kad sam video da su samo staklici otpali i da sam HUD izgubio (koji je pronadjen prekasno) dok nisam skinuo zastitne trakice  :headbang

Elem, koriscena Humbrol 127 boja, za radom i napadne ivice dosta posvetljena(mada se na slikama i ne vidi neka razlika), za ostatak aviona standardna izduvi MM cini mi se chrome silver a mlaznice isto sa dodatkom gunmetala(tu mi ostaje jos one procepe izmedju da ofarbam u tamniju nijansu). Dekali odlicni, revell softener ih fino topi. Od naoruzanja sam stavio samo IRIS-T i tankove posto za amraam-e nisam imao zivaca.

Tolko o tome evo ocajnih slika(jbg dok se ne kupi normalan aparat)





Pozdrav do sledeceg nekog projekta  :cheers

Nemanja

Goran A.


Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!


Nemsy_29


Sandman

Malo "egzotike" i od tebe, da odmoriš malo od Mizi  ;)  ;D

Dobar je, sviđa mi se - možeš komotno da mu još malo zagaraviš APU otvor na levoj strani.  :cheers

Vladimir

Ф89 НС


Nemsy_29

Quote from: Sandman on 13-07-2012, 09:08:31
Malo "egzotike" i od tebe, da odmoriš malo od Mizi  ;)  ;D


Vala bas, mada eto vuce me Airfixov MiG-15 da ga pocnem al ipak cekam da nabavim neki eceraj za njega  :violin

Mada jos cu da vidim sta cu, cak planiram i Heller Mirage F1 spanski, taman malo da vezbam urezivanje ili Revell Mirage 2000 grcki  :pilot