1/72 Hasegawa Mirage F.1EQ

Previous topic - Next topic

Nidza79

FAQ:

1. Maketa je Hasegawin Mirage F.1C budzen da predstavlja Mirage F.1EQ.
2. Maketa je lose sastavljivosti posebno u predelu polutki trupa i zadnjih tockova.
3. Hasegawa daje opcije za tri francuska aviona i samim tim svi stencili su na francuskom, za ovu priliku sve te dekale sam preveo na engleski i takve naneo na avion.
4. Postovan je zakon o zastavi od 13. Januara 1991 i dodat je "Tekbir" izmedju zvezdica.
5. Jedna od cetiri zadnje gume se nalazi milimetar do iznad tla? Nazalost tako je. Bilo je ili da sve cetiri gume budu na tlu a jedno krilo da bude znatno vise od drugog ili da su krila izjednacena a jedna guma u vazduhu. Prirodno opredelio sam se za ovo drugo, wheel struts su zaista lose i zamilsjeni pa samim tim i izliveni.







Tomcat

Ja vec duze drljam sa Hellerom, razmisljam jos da li onaj sivi ili ovaj kamuflazni... PS. Cini mi se da ti je broj otisao malo ukrivo... Inace mi se svidja
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

airsuba

Taj se baš naobarao Persijanaca  :pilot

Sandman

Šteta za taj točak Nidžo - da si uočio ranije taj problem možda je bilo dovoljno samo da se obradi taj pin koji nosi točak - da se odseče i malo spusti kako bi točak dodirivao zemlju.

No dobro, ne kvari previše utisak - pedantan rad - tvoj provereni stil, a i zanimljiva šema farbanja.  :cheers

Nidza79

Tomcat - ako si se previse iznervirao sastavljajuci i obradjujuci delove, a pri tom nisi opredeljen za shemu kakvu zelis - nije greh izabrati laksu  :zvizduc

Subo znam da deluje kao da sam se zaigrao ali ovo je stvarno - (vidi prilog).

Tocak je zalosna epizoda koju sam prevideo ( Hasegawi da ne moze da se udene tocak - ma daj), mada nisam optimista po pitanju toga sve i da sam ranije primetio. Ne samo da avion problematicno stoji nego su i tockovi ukoso (kao da skijas hoce da zakoci), te mi se tad cinilo da je opravdana zrtva da jedan malo lebdi u zamenu za resenje ostalih navedenih problema.










Jovac

Džoni ne nerviraj se previše . S obzirom koliko je ta maketa stara i loša tebi je ovo super ispalo . Ja još skupljam nerve pa da napadnem istog . Na te sitnice ne gledaj i suviše . Pozdrav .

Pop


Sa "malim" zakasnjenjem ali evo da pohvalim Maestra...

Bravo...Svaka cast...Znam koliko je bilo potrebno vestine i umeca i neprospavanih noci... :mjetal

zolle

u bre, sta si se rasplakao Nidzo, pa ovo bre ispalo super ! Pa sta ako tockovi malo ispali iz ose, desava se to
svima nama ! Bravo za izbor seme i konkretnog aviona, ima bre asova i po drugim vazduhoplovstvima, ne samo ameri i izraelci !!!
Dokon mozak, djavolja igracka !

flanker

Nedostaje malo prašine i postarivanja, a možda si mogao i rakete da realnije ofarbaš.
Što se tiče točkova kod ovakvih aviona prvo treba postaviti noge bez točkova i proveriti da li su osovine u istoj ravni. Tek nakon postavljanja nogu dodaju se sami točkovi. Radio sam Airfixovog i imao sličan problem, a takođe i na Hobbycraft Jaguaru gde sam prvo pomerao osovine. Da ne pominjem mogućnost da rupa na točku nije u centru  :cry
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.