Partizanski Spitfire mk.Vc i novi BM dekali!

Previous topic - Next topic

Smrt fašizmu, sloboda narodu!

Konačno mi se ostvarila dugogodišnja želja, da svoju zbirku upotpunim sa dobrom maketom naše nekadašnje dike i ponosa. Čak i danas avion izgleda veoma atraktivno i mogu samo zamisliti sa kakvim oduševljenjem su ih za vreme rata sa zemlje gledali borci NOVJ.
Dekali su najnoviji od Balkan Models i maketa je primarno rađena za njihovo promovisanje. O njima sve najbolje mada sam koristio samo toplu vodu i lepio ih na glosiranu površinu. Da sam koristio i Mikrosol te Mikroset legli bi još bolje. Izabrao sam oznake možda najboljeg pilota lovca u skvadronu (Marjana Semoliča koji je bio i ostao jedini slovenački letački as) sa natpisom GORIČAN.

1:48 Special Hobby Spitfire mk. Vc: maketa je živi užas sa nebroj dorada i improvizacija, da bi se joj podigla ogavna šortran kvaliteta. Ko voli kvalitetu neka prerađuje Hasegawu i Tamiyu.
Največi problem zadao mi je klizni poklopac kabine koji nikako da sedne na trup, ni iza njega. Stakla su uglavnom subkvalitetna komponenta.Tamiya je posudila i propeler i kapu, a topove sam doradio iglama i brušenjem.
Boje su Vallejo akrili i MM metalizeri. Staranje sa olovkom i suvim pastelima. Zbog jakog sunca boja na slikama malo odstupa ali je kamuflaža svakako pogođena.

Udarite kritikama i predlozima za poboljšanje (nosače za bombe još nisam stigao da uradim u samogradnji a imam i bombe.

Josip
























Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

djos & filip

Odlican, jes da sam ja zaljubljnik Spitfire-a posebno sa ovim oznakama :) pa nisam mnogo merodavan. Jedino bi mu jos malo vise istakao panele i izduv iz motora ali to je stvar ukusa...

BM oznake izgledaju vrlo lepo, na maketi su legle perfektno!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

E konačno si jednu maketu uradio kako valja  :lol
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

YU-DFY

Kao sto smo navikli od tebe i ranije, VRHUNSKI.
Malo sam guglao po netu o pilotu Mariju Semolicu i na Vikipediji ima clanak o njemu. Pise da je posle rata prebacen na transportnu avijaciju gde je leteo na JU-52 i da je sa tim avionom radio lupinge  :o te da je za to bio kaznjavan. Izgleda da lovac ostaje lovac i kad ga prebace na transportere.  :pilot

nenobl

odlican rad! prelijepo!   ne mogu da odolim a da ne zakacim jednu malu repliku od jendog gospodina cije radove pratim...   

http://dqscaleworks.blogspot.com/

Ako vam nije problem voleo bi, da se još ko javi sa pitanjima, kritikama i predlozima za poboljšanje ove makete.
Danas sam mu otvorio i vratanca sa leve strane koja je posudila Tamiya.
Dali su ovi avioni imali zajle/antene?

Josip

anki

A sta da kritikujemo kad je odlican! Gore je OK antena. Prema mojim referencama bila je stap - nema zica. Ima i IFF antenu opet stap sa donje strane desnog krila, otprilike gde pokazuje krak zvezde prema unutrasnjem mitraljezu i kormilu nagiba. Znam da je malo komplikovano za verbalno objasniti ali pogledaj malo fotke pa ces shvatiti.