Revell 1/72 Focke Wulf Fw 190F-8

Previous topic - Next topic

olakazanja

                   Focke Wulf Fw 190F-8,Italija,Maj 1944

-Napokon gotov,posle svog experimentisanja,isprobavanja novih tehnika i resavanja losis odlivaka dobio sam maketu sa kojom sam veoma zadovoljan.Ovo je moja 6. maketa po redu.Po prvi put sam radio pojaseve,antenu,slobodno-rucno farbanje airbrushom tufne,garez,neke od predvidjenih dekala,omeksivanje dekala,kombinovanje lakova,prljanje pastelima,chipping mesanjem aluminijum boje i crne i improvizacija auspuha izolacijom obicne zice iz kompa.
Sama maketa nije toliko teska za rad ali ima nekih gresaka kao sto su zadjni poklopac kabine koji je nesto manji nego sto bi trebao i kabina uopste koja je jedva providna,nosac bombe je bio uzasno lose odliven i zahtevao je mnogo smirglanja,levi "poklopac" amortizera koji zulja trup i samim tim se tesko ubacuje tocak i ona 2 sitna detalja koja se kace na amortizer i na trup su lose odradjeni jer je rupica koja treba da se poklopi sa nosacem tocka na suprotnoj strani a ukoliko se busi puca i raspada se.Morao sam takodje da ubacim i 2 secena stapicasa drveta sa unutrasnje strane trupa kako bi bio u ravni sa krilima koje sam na zalost zaboravio da slikam.Lakirao sam Revelovim lakovima i uzasno je los sjajan lak,nikako nisam mogao da ga razredim i koliko god da se susio lepljiv je zbog cega su mi ostali negde otisci i prljanjem napravili haos,dok sam sa mat lakom mnogo bolje prosao...Ali bez obzira na sve meni se jako svidja kamuflaza i sama maketa i uzivao sam sastavljajuci je...Iskreno nisam preterano zadovoljan garezom i chippingom pa ako ima neko savet kako bolje da odradim to neka se raspise....U svakom slucaju evo slika pa prosudite sami,svi komentari su dobro dosli ;)














Zahvaljujem se svim kolegama koji su mi usput pomagali da sastavim ovu maketu,hvala jos jednom!

zolle

Lepo ti ispala ova "svraka" druze, samo jedna primedbica - F-8 bi trebalo da ima samo topove u korenu krila,
dva, ne cetiri  :super Ili se ja varam  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

olakazanja

E tu sam se i ja jako gubio,video sam da svi ostavljaju 2 a na sastavnici je zadnja slika gde idu jos 2 topa pa sam se po tome vodio...i uopste mi nije jasna fora,pa ako se neko bolje razume nek mi objasni jer i ja nisam 100% siguran

Kerber

Veoma dobro!
Nema topove u spoljnim delovima krila, a ni ove budze za izbacivanje caura odozo...i noge treba da su pod kosinom, ka trbuhu...al za nekoga ko nije toliko u ovoj problematici, sasvim OK. Kamuflaza je uspela, a Revellov kalup je vec 20 godina star, pa ne ocekujte laganica gradnju makete. tebi je uspelo da se izboris valjano sa Svrakom... 8)

medico

sve  u svemu vrlo lepo za 6. maketu !

sada se uy internet mnogo brzo napreduje....eh kako je izgledala moja 6. maketa  :o

Sviđa mi se izduv auspuha !
moja zamerka ide na crni wash panela ...trudi se da boju wash-a prilagodis kamuflazi da boja bude komplamentarna i da nema previse kontrasta ! Generalno gledajuci svi efekti treba da budu 'tu' samo da se ne vide na prvi pogled vec da upotpunjuju izgled makete .
i obrati pažnu na silvering decala.

probaj da neke panele izvuces recino tehničkom 0.5mm pa zaoštrenom na šmirglu u jednom ili 2 prolaza daje prilicno diskretne i sivkaste panele, naravno obavezno je lakiranje nakon toga da bi se izbegao metalni odsjaj grafita

olakazanja

Ti dodatni topovi su me skroz zbunili,po sastavnici se vidi da idu i na F8 i na A8 bez naznake da li su pod nekom opcijom ili ne....evo i fotki sastavnice


Bitno je da znam za sledecu F8-cu,pa cu izbeci te topove  :super

Kerber

FW190F8 je derivat lovca A8, pa mu je krilo isto, sa mogucnoscu da nosi isto naoruzanje. Sa gornje strane krila i F8 verzija ima one cetvrtaste poklopce za topove u lovackoj verziji ( iako ih ne nosi),  te to ostavi...a sa donje strane krila tu idu obicno, mada ne uvek, 2 nosaca za bombe po50kg...a  poklopci topova su ravni, bez rupa za caure..

olakazanja

Hvala Kerber na objasnjenju,od sad literaturu prvo da utvrdim gradivo i onda se bacam na posao ;)

Warhawk

Vrlo uspelo bojenje, naročito tufne (bez overspray-a ili okolnih tufnica)!
Za prvi put fantastičan rezultat   :)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

airsuba

Dobar je, a i dekali su fino legli :pilot

Maketa lepo predstavlja ono što piše. I na bojanje nemam zamerke.
Ipak, FW-190 ima puno karakteristika koje mogu da omaknu neiskusnim maketarima. Posebice stajni trap.
Čini mi se, da su mu noge skoro 90 stepeni u odnosu na krilo, dok su kod pravog aviona bile podosta isturene napred.

Josip

olakazanja

Hvala na pohvalama ljudi i na zamerkama,jer sad znam kako i sta kod Focke Wulfa 190...ako imate neke knjige za F4U Corsair saljite jer je to sledeca maketa pa da utvrdim gradivo  :super
Svestan sam i sam sada kad sam malo izgooglao da ne trebaju ta 2 topa i da tockovi idu ukoso,neke cake oko lepljenja nisam dobro odradio i jos par stvari i tehnika koje moram da vezbam ali kad uzmem u obzir da je tek 6. maketa,da u mojoj blizoj i daljoj familiji niko se ne muci sa ovim,niko od drustva a kamoli u Subotici ko moze da mi pomogne oko tehnika,knjiga ili nekih sitnih gluposti da mi skrene paznju i da sam sedim i citam,skidam sa neta,provaljujem i naravno sto mi ovde pomognu kolege onda sam prezadovoljan maketom ;)


Galland


airsuba

Quote from: olakazanja on 25-07-2012, 14:22:07
ako imate neke knjige za F4U Corsair saljite jer je to sledeca maketa pa da utvrdim gradivo  :super

Kad ga staviš na sto i vidiš koji avion tj. verziju i dekale radiš ti prijavi pa će ljudi da potraže šta imaju  :caooo