Italeri 1/72 Gripen

Previous topic - Next topic

Biba Struja

Maketa je urađena za jednog druga, out of the box, bez ikakvih dorada, ofarbana je humbrol i revel bojama. Sklapanje nije bilo tesko uopšte, a što se tiče same makete, dosta je detaljna....    ;D




Sandman

Atraktivno mu legoše ovi dekali na repu, ali mi se čini da si prednju nogu stajnog trapa zalepio pogrešno?

flanker

#2
Ovako izgleda lepo i pedantno urađeno. Ne vidim da li si ostavio onu liniju preko poklopca kabine, znam da ona ide na A varijanti. Za češku varijantu ne idu baš ove protivbrodske rakete, daleko im more nešto...
Šteta što se nisu potrudili za malo više detalja u prostorima za točkove. Jeste ispravi tu prednju nogu.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Biba Struja

Ok, ispravicu tocak, a za naoruzanje je tako kako je, pošto je sastavnica dosta ne jasna.....

nenobl

radio sam ovaj isti model i mislim da se moze puno bolje uraditi! nepravilnost sa prednjim stajnim trapom, naoruzanje, dodaj malo watheringa posto ga nema uopste.. ipak mislim da je maketa dovoljno dobra da zasluzuje malo vise paznje! sjecam se da je cockpit jadno uradjen u odnosu na ostalo! ali moze bolje od ovog!

Warhawk

#5
Ono što ne treba zaboraviti je da je ovo radjeno kao POKLON čoveku kojem weathering i detalji oko varijanti stvarno nisu bitni...
A lično smatram da nije svaki maketar u obavezi da ističe panele i postaruje maketu ako mu se to ne svidja (činjenica je da nemamo svi isti pristup maketarstvu i to treba poštovati).

Naravno, ne sporim da se svaka maketa može doterati korak-dva-tri naviše, ali to je na samom maketaru da odluči na koliko je zezanja spreman...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'