YuMo 1/72 Soko G-4 Super Galeb SFRJ x2

Previous topic - Next topic

Profa

Razvukao sam ih na preko dva meseca, što zbog posla a malo više zbog vrućine koja me izluđuje...:

 




I zajedno:


Da zaključim: rezinska sedišta, peraja na vazdušnoj kočnici od evergreen-a, mnogo (ali opet nedovoljno) šmirglanja za uklapanje kabine, peraja na krilima šmirglana do prozirnog...
Bojeno Humbrol 106, 116, 230, unutrašnjost kabine Hu 120, unutrašnjost stajnih trapova Hu 226, metal MM metalajzeri, sitniji detalji uglavnom Vallejo ModelColor, uljani wash jedva malo tamniji od kamuflažne sive (pa se skoro i ne vidi), kabina potopljena u Future, lakirano Vallejo lakovima u spreju...
Dekali na 728 YuMo, a na 634 LH - i jedni i drugi se lepo pokazali, uz malo MM hemije; brojevi su iz YuMo seta, malo izbrkani...
To bi bilo to... Idemo dalje, imam neke sajle da razvlačim
Bogu fala što sam Lala! :)

Mikoyan29

Odlicno izgledaju galebovi, bas lepo videti ih tako u paru  :love
Nego, hoces li ih naruzavati?
MK "Oluj"

Vladimir

Ф89 НС

Sandman

Fino ispadoše, sviđa mi se prelaz boja na kamuflaži, uverljiv je.  :super

Što Stefan pita, hoćeš li im stavljati neki podves ili ostaju ovako "čisti"?

Profa

Napravio sam rezervoare, i još uvek se mislim... Žao mi je da kvarim ovako lepu liniju.
U svakom slučaju pravo naoružanje izostaje, kao i (skoro) uvek kod mene - nikako ne volem bombe i raketle :jok
Bogu fala što sam Lala! :)

nenobl

prelijepi radovi! zelja mi je da uradim jedan G-4. Reci mi molim te, ko je proizvodjac makete.. gdje da se nadje valjan G-4?


iniko


su27rules

Jako lijepo!!  Bas su dobri i meni se svidjaju uvijek bez naoruzanja!!   :bravo

Miroslav

Nemoj mi samo reci da si ovo farbao cetkicom. Odlican je rad, jedino sto mi deluju malo sjajniji, ali to je stvar ukusa.

Mamutski posao!
Ipak, moglo je još za dlaku bolje oko sitničarija ali nema veze.
Nego sa slika se niti iz blizine ne vidi, da su unutra resinska sedišta.

Profa

Fala svima na komentarima :-[, mada, kao što rekoh, ja nisam preterano zadovoljan... Valjda zato što ih vidim uživo i znam im svaku sitnicu...

@nenobl: maketa je YuMo i LH izdanje, nema je više na tržištu ili prodavci traže skupe pare... valjda će ponovo da se pravi, jednog dana :think
Jedan od ova dva je iz moje zalihe, a drugog sam dobio na poklon.
@Miroslav: jašta neg' četkicom
Po fotkama pravih iz doba eksploatacije svi se sjaje k'o da su glancani, a oni koji godinama stoje zapušteni...
@JŽ: moglo je mnogo bolje, ali sam glavne razloge već naveo... jednog dana, možda... Inače, evo je fotka iz izrade, sa sedištima:


Nadam se da ću jednog dana nabaviti još jednu ovu maketu, kako bih ga napravio u ovakvom šarenom stanju (dal' da se :hahaha ili da  :'():

Bogu fala što sam Lala! :)

Miroslav

Profo, alal ti vera. Cetkica ti se pozlatila... A uplasio sam se da si izneverio nas cetkare i presao na AB. Sad mi je laknulo. Jos samo kada bi opisao malo tu tehniku.

FLY BY WIRE

odlican par cetvorki...extra izgledaju..praznik za oci   :cheers
steta sto ih ja nemam ni jednog,al valjda ce se pojaviti ponovo na trzistu,bar se nadam

Imam ga ja odavno ali nikako da ga započnem :-[