Revell F/A 18 E SuperHornet 1/72

Previous topic - Next topic

Hornet

Evo fotografija moje druge makete. Pošto je u pitanju novi kalup, delovi su se super uklapali, i sa montažom nije bilo problema. Bojeno je Vallejo Air bojama, wash crnim pigmentom, lakirano Vallejo mat lakom.














Hornet


Lepo, sivo, uredno i dosadno >:D
Žao mi je ali mi moderni skroz sivi jetovi nisu baš blizu.
Nadam se boljim komentarima od struke.

Hornet

Pa takva je šema farbanja ja tu ne mogu ništa.

Tomcat

Meni se svidja, jedino mozda malo boja bombi.. GO NAVY  :D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hornet

Da i ja sam primetio čudnu boju bombi ali to je samo na slikama. Uživo se mnogo bolje vidi.  ;)

olakazanja

Lepo odradjeno,cisto i pedantno nema sta...ali ne razumem se puno u ove moderne pa ne znam na sta da obratim paznju,ovo meni izgleda odlicno!
Da je neki lovac iz WW2 preplavio bi komentarima,ja licno ne volem ove moderne kompjuterizovane avione  :pilot

Miroslav

Ja inace obozavam modernu avijaciju. Po meni je ova zelena boja bombi mogla biti malo "drugacija" i iduci put malo poradi na izduvnicima. Ne ide tu bas takva cista boja metala.

Hornet

Hvala na komentarima  ;)
Što se boja bombi tiče u sastavnici piše da su bronze green. Ja nemam pojma kako ta boja izgleda uživo, a ova kojom je obojena je najpribližnije moguće iz vallejove palete. Ako neko ima naoružanje obojeno u pravu bronzegreen može da okači ovde. Što se izduva tiče oni su bojeni metalik bojama kombinacija steel/gun metal. Nisam uspeo da nadjem burnt metal, a valejo metalik neće da se meša lepo sa drugim bojama. Probaću da ih još malo doradim umbra washom.

Suhoj

Jedan od mojih omiljenih aviona iz USN  ;)
Lepo si odradio, pedantno farbanje i generalno jako lepo izgleda.
Jedino ovo sto svi kazu za bombe stoji, nadji boju koja se zove Olive drab, ona se koristi u USN za bombe.
I generalno savet za buduce makete - nikad ne slusaj sastavnicu sto se tice farbanja, uvek sam proveri na internetu po slikama i drugim maketama koja boja ide, tako budes siguran da je to to jer cesto oni u sastavnici omanu sto se tice takvih stvari.

Hornet

Sad je kasno :cry imam dve bočice olive drab ali nisam znao da je to ta, išao sam sa tatom u papir color baš da kupim ovu boju :headbang

zolle

Bravo, lepo i pedantno, kao sto treba  :super :super :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

komoras

avion je po meni odlično odradjen!
na greškama se uči, svima nama se u nekom trenutku desilo da pogrešimo nijansu nekog detalja  :doh
bitno je da makete radiš pedantno i čisto, to je ono što je najbitnije i što se najteže uči, a ti si to već savladao, svaka čast  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

flanker

Ajde vidi sa Sandmenom šta treba da klikneš da se fotke iz photobucketa otvaraju odmah bez dodatnog učitavanja.
Lepo i možda previše pedantno. Hoću da kažem da se na mornaričkim avionima boja brzo haba i nijansira.
Bombe možeš i u sivo da ofarbaš, tela, a repove zelene, ali ne kao što su ti u Revellovoj sastavnici sugerisali već kako su kolege
već navele. Imaš mnoštvo slika na netu.
Više komentara očekuj kad odradiš nekog Rusa ili Švabu iz WW2  :pilot
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Hornet

#14
Hvala na komentarima :)
Rus možda, švaba NIKAD!!! :jok