Condor MiG-29SMT 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Pozdrav svima!
Svi znaju kakva je maketa za rad, pa da se ne ponavljam bespotrebno. Na pocetku sam prvo preurezao sve linije panela i jedini dodatak "sa strane" je rezinsko sediste. Zanimljivo je reci da su na krilima od strane proizvodjaca paneli veoma plitki, dok su na trupu uradjeni u pozitivu. Imao sam cak dobru volju i da je rivetiram, ali je plastika pretvrda, tako da Trumpeter riveter nije mogao da odradi posao. Mnogo zivaca, truda, gita, smirgle treba za ovo. Ono sto mi se npr. svidelo na maketi je naoruzanje, koje je solidno odradjeno, a i dekali nisu losi. Nigde nisam imao problema sa silveringom.  Sve u svemu, nije za pocetnike, a meni je predstavljala izazov, s obzirom da se prvi put susrecem sa ovakvom maketom. Sve je farbano cetkicom, a veliku ulogu su na kraju imali i pigmenti.
Nadam se da ce iduci put biti bolje.


su27rules

Skroz fino i dobro,jer dobro znam sta dobijes u kutiji,tako da je ovo super izradjeno!!

M@rio

Bravo, svaka cast!!! Meni ovo izgleda odlicno, a deluje i da je maketa konturno tacna!? Samo tako nastavi!
M@rio

Hitri


nenobl

ma daj.. nemo' me zaj*****te! sklapanje i farbanje je super ali brate, mislim da si ukakio sa washom! pretjerao si! paneli odozdo mi izgledaju kao da su radjeni od mermernih ploca u malteru!  ostalo je super!

Suhoj

Po meni paneli bas prejaki, nisi trebao wash crnom da radis nego sivom, ovo drugo je sve dobro i zato steta da wash kvari utisak

dusko

Od Kondora si napravio super maketu.

medico

maketa izgleda kao stipovski rad . definitivno nije lose, bice bolje sledeci put svakako  :super

Sustina je da se wash ne radi crnom ili bojom koja ima prejak kontrast prema bojama koje su na maketi .
wash, drybrush kao i bilo koja druga maketarska tehnika ne treba da bude odmah vidljiva pri prvom pogledu na maketu, sve tehnike treba da se dopunjuju i da upotpunjuju opsti izgled makete a na de se vec na prvi pogled izdvajaju .
Ovde wash prosto gushi semu farbanja.

poslednje ali ne i najmanje bitno ...vaznio je da si se ti zabavljao dok si radio maketu, naucio nove i usavrsio stare tehnike i skapirao gde si pogresio, tako ce biti i na svakoj sledecoj maketi , nema savrsene zavrsene makete  :violin

Miroslav

Najpre, veliko hvala Medicu i Suhoju na odlicnim komentarima. Razmisljao sam da sam u opisu otkrijem neke detalje, ali sam ipak prepustio ostalima da to otkriju. Evo u cemu je stvar. Preurezivanje panela sam sada radio po prvi put i sto je najvaznije, shvatio u cemu sam pogresio - previse sam ih produbio i prosirio, tako da je Promodellers Weathering Wash - dirt varijanta, odradio to sto je odradio. Jednostavno je ispao tamniij nego sto je to slucaj u manje dubokim i manje sirokim panelima.
Svestan sam greske, necu odustajati od maketa gde je potrebno preurezivanje, bas iz ovog razloga. Sledeca maketa ce biti neuporedivo bolja.
Pozzz

flanker

Ma wash može da se posvetli ništa strašno.
Žali Bože truda oko ove makete, sem naoružanja ne vidim šta drugo na njoj valja. Na kraju samo su dva ovakva SMTa mislim izrađena, jer finalna varijanta ima kraću grbu.
Svaka čast za trud, ali ako si na ovoj maketi uvežbavao razne tehnike onda se nekako i isplati.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

matilda

sve su ti vec rekli...
malo je wash "pojeo" kamuflazu, ali stvarno i ne izgleda tako lose...
super si ti resio ovu maketu, i bez obzira sto je rec samo o prototipu ovog lovca, nista ne umanjuje utisak jedne opake masine.
samo tako nastavi, super si je doterao.

stevan