Airfix Zero 1/72

Previous topic - Next topic

maestro

Pozdrav svima, ja sam Marko i dolazim iz Šapca.
Ovo je moja treća maketa, prva koju kačim ovde otkako sam se nedavno registrovao.


























Warhawk

Mali savet za dalje makete: izbegavaj da bojiš baš crnom, mnogo jak kontrast pravi i ne izgleda uverljivo na maketi...
Uvek dodaj bar malo bele, jer boje inače treba da su maketi malo svetlije od originala ("scale effect")
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Vrlo dobro za trecu maketu s obzirom da si izabrao slozeniju kamuflazu.

Ono sto se odnosi na savete: na slikama mi se cini da je boja koju si koristio dosta gusta i da si nanosio deblje slojeve, probaj da ides razredjenijom bojom i u vise tankih slojeva u zavisnosti kako boja pokriva, efekat glatke povrsine ce biti mnogo bolji posto radis koliko mi se cini cetkicama.
Vremenom ce ti sve biti mnogo lakse i kako budes usvajao razne tehnike, koristio git za spojeve itd....makete ce ti jos bolje izgledati.

Samo napred, ajde sad sledecu :)

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

nenobl

nije lose za pocetak! glede farbanja su ti rekli vec gore.. vise tanjih slojeva! ovo napred mi se cini da si pokusavao docarati chipping boje i izgleda mi kao da si bukvalno grebao boju.. to se radi malo drugacije.. progooglaj malo a i mas i ovde savjete! otkines maaali mali komadic spuzve pa.. dalje ce ti se samo reci! :)  wash.. naglasiti malo panele! cockpit, stakla pokusaj zastititi sa papirnom trakicom .. googlaj malo vise i sve ce ti se samo reci! ;)

maestro

Hvala na savetima i kritikama, vidi se da imate iskustva. Sledeći put ću se više potruditi.

Goran A.

Nije lose, neke stvari mozes doraditi naknadno. Ovakav Zero nije lak zadatak sigurno.