Mig 21 Bis

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

Zvezdina maketa, 1/72. Od svih tehnika radjen je samo wash. Ostalo o maketi znate :)












nenobl

koliko se iz daleka vidi, malo te je "zenuo" dekal na repu... cini se kao da je ostecen a i na strani na nesto nije dobro legao! a i ono canopy-ja... malo ti se boja razlila.. cackalicu pa izdefinisi linije! ostalo nije lose! generalno jako lijepo izgleda! mozda malo aftershadinga i pokoji curak.. ali i ovako je odlicno!

Pazi!!!
Staklurija na maketi ti dođe kao oči na portretu!
Ima da bude čista i definisana zato uzmi čačkalicu i spasi inače veoma korektan rad!

Josip

airsuba

Treba da se sredi staklarija i biće kako treba  :)
... uz čačkalicu može da se fino dotera sa tankom četkicom i nekom žućkastom bojom, jer je staklo bilo 'gitovano' po ivici na pravom avionu

PS. nema pilota u kabini  :D

Sandman

Staklariju da središ to ti već rekoše iznad, farbanje je dobro ispalo, kao i efekat preshadinga, a ja bih ti preporučio da izduvnik samo toniraš pigmentima ili Tamiya šminkom ako imaš da se vidi efekat sagorelog metala - karakterističan detalj za MiG-21, ovako deluje malo monotono...

Nemsy_29


Neca i Misko

Dekali mi nisu bas najbolje legli na tim mestima, cega sam se i plasio, ali sam to nekako smutio, tako da i nije neki problem. Stakla cu ocistiti od farbe i staviti neku braon izmedju stakla i rama kabine. Prljanje na izduvniku nisam hteo da radim, jer bi ovo trebalo da predstavlja neki avion koji je okacen (kao na batajnickom aerodromu), iz istog razloga nisam hteo da ubacujem pilota. Ova maketa je radjena kao poklon za sestru, ona jedva zna da je ovo mig21, a kamoli da li treba da se prlja izduvnik :hahaha
Hvala svima, poz od Nece :D