Revell 1/72 Republic P-47D Thunderbolt, JRV 13064 "Хајдук"

Previous topic - Next topic

Profa

Dobro poznati Revell, sa poznatim oznakama, tako da neću trošiti previše reči...
Bojen MM metalizerima, lakiran Vallejo lakovima, "Mića" dekali... Nisam hteo da ga prljam pošto je i ovako dobro ispao efekat "trošenog" aluminijuma, a i mora da je bio picnut za paradu:




Projekat u radu je na http://www.krilapetrovgrada.org.rs/forum/index.php?topic=1814.0
Idemo dalje, opet je na stolu kamara maketa , umesto da raščišćavam započeto...
Bogu fala što sam Lala! :)

Baš je sladak!
Imao sam i ja takvog (sa Lift Here) dekalima ali sam ga rashodovao (šmrc...)
Ne znam zašto ovdašnji maketari preferišu Academyjev "babltop" napram Revellu?

Goran A.

Meni ne smetaju niti jedan niti drugi ali verovatno zato sto i taj ima gresaka, kratak stajni trap i predubok "stomak".

I previsok rep i predugačak trup ali svejedno više liči na natovoreni F-47 nego ono čudo. Da motor, poklopac kabine, propeler i mitraljeze ni ne pominjem  >:D

Sandman

Idealna maketa ne postoji na žalost...a sve i da postoji, ljudi bi opet radili neke stare/loše makete, pa makar iz nostalgije...  ;)

"Hajduk" je fino ispao - imajući u vidu onaj maler sa dekalom koji je povukla Tamiya traka, fino si se snašao - ja bih ga verovatno zavrljačio zajedno sa vodom u kojoj se otapao u WC :D

Sviđa mi se deo sa desne strane repnog dela trupa, ispod hrbata - nazire se nešto kao toniranje boje metala, ili kao tragovi slivanja prljavštine - dosta suptilno izgleda ali je fin detalj...isto kao i "prefarbana" USAF rondela na krilima..

Ne vidi se na slikama samo da li si zabušio cevi mitraljeza na krilima, zafarbaj vrhove elise u žuto, mislim da je i ovaj imao kao i većina taj detalj, a malo mi čudno izgleda i onaj chipping na ulasku u kabinu - ipak je avion u boji metala...ne verujem da bi se tako videla pohabanost.  :-\

Sve u svemu solidan rad..

Goran A.

Zasto si ostavio vidljivu liniju na donjem delu trupa odmah iza podtrupnog nosaca?. To elipticno parce oplate je iz komada, tek od spica prema repu postoji srednji spoj.

Profa

Srki, nisam zabušio mitraljeze (a mislio sam čak da ih sečem od igle), a ove dve greške (žuta na propeleru i "habanje" boje ispod kabine) sam već popravio... Sutra ću ga ponovo slikati i zameniti slike na fotokanti.
Inače cela maketa, valjda zbog mog načina rada i kasnijeg lakiranja, izgleda dosta dobro "pohabano", a opet nije prljava... Bar se meni jako sviđa. Biće viđena uživlje u nedelju...
Bogu fala što sam Lala! :)

I gde su lanseri HVAR raketa?
I zašto mu nisi u skreču doradio nosače rezervoara/bombi?
I zašto nisi vrhove propelera obojio u belo sa crvenom trakom kao po YUVAm referencijama?

ZAŠTO? >:D

Profa

@AG02: Lepo sam zagitovao SVE spojeve polutki trupa, da bih kasnije našao par fotki i crteža gde se spojevi lepo vide, pa rezao... E, sad... baš za taj spoj sam bio u dileji dal' ja to dobro vidim na fotki, i dal' je crtež tačan...
@JŽ: jbg... sve to bi tražilo mnogo više od planirane OOB izrade. Što se tiče žute ili bele na vrhovima propelera, pitao sam se dal' je bio isporučen po ratnim ili po poratnim pravilima? Znam, na par fotki iz pomenutog Yuvam-a se vidi crvena traka, te mi je verovatnije da je imao Zvezdine boje (:super), bar pre dovođenja na naš standard
Bogu fala što sam Lala! :)

nenobl


Profa

@nenobl: Moraću da se citiram (prvi post): "Nisam hteo da ga prljam pošto je i ovako dobro ispao efekat "trošenog" aluminijuma..." itd itd itd...
Bogu fala što sam Lala! :)

voja

Да, стварно.

Зашто у задње време ако на макети нема кило блата, прешејдинга, воша, троша, трта и мрта то онда и није макета?

.


nenobl

prvenstveno sam mislio na alerone, zakrilca, vertikalac.. supljine izmedju fiksong i pokretnih dijelova definitivno treba wash! a za ostatak aviona se slazem... nije neophodno! mada mislim da bi bili potpounije! a o kilogramima blata, nesjecam se da sam govorio! ;)