T-33A,Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Miha

K'o što kaže naslov-TT-33A,konačno završen .Ako izuzmem nevolje koje sam imao pri lakiranju,lagana maketa za rad,bez nekih detalja a ja sam od istih dodao samo po nešto.Na zadnjim slikama društvo mu pravi F-84G,Revell koga sam uradio pre 9-10 godina.
:caooo












Izuzetno atraktivna maketa našeg najatraktivnijeg T-33 od. TV-2!
Smeta me samo prevelika zaprljanost oko panela.

Josip

su27rules


airsuba

Lepo  :cheers

Izgleda mi da je slikanje sa blicem malo pojačalo kontrast...

Sandman

Fin rad, možda malo jači efekat prljanja oko linija panela, a i lošije osvetljenje doprinosi mračnijem kontrastu. Probaj sa 2 lampe da uslikaš bez blica na nekoj jednobojnoj pozadini koja ne pravi refleksije - izgledaće verovatno približnije realnosti...

djos & filip

Sve vec receno, vrlo lepo uradjena maketa

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

PELE

Odlično odrađeno, bravo!  :cheers

mutayu

Vrlo atraktivno! Mozes li nam reci malo vise o tome kako si radio linije panela?

Smajser

Odlicna!!!! Meni se svidjaju malo vise istaknuti paneli...nekako smiruju ovu zutu. Moj T-33 ceka u steku dok ''gazda'' ne nauci ovako da radi  :super

Aleksandar

Odličan rad Nikola druže, prelep je.
Možda da si ga malo manje ogaravio odozdo, ali opet, krhko je znanje.  ;D
Moram navratiti ovih dana da vidim uživo.
Pozdrav
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

matilda

meni se bas djasvi ovako raubovan look...
atraktivnost je za 10-ku , maketa je po meni uspela200 posto.
odlican nikola, sedi 5!

stevan

Miha

#11
E pa,fala momci na komentarima :cheers
Fotografije sam u Photo-scape-u malo podešavao pa su ispale previše osvetljene i sa naglašenijim kontrastom,te izgleda prilično prljavo.Evo sad sam slikao bez blica,slika odozdo jedna sa svetlom,druga bez.
Dobro,to je o tome.A sad o maketi.Kao što sam i ranije pisao,jednostavna,bez puno detalja,sa netačnim usisnicima ali je i jedina,pa mislim da je ne treba izbegavati.Relativno dobro uklapanje,više sam imao problema sa nekim "brand name"modelima nego sa ovim Akademijem.
Kod mene je maketa čekala na red nekoliko godina i bio sam ubeđen da će biti crvenorepi 16,ali na kraju sam odlučio ipak da bude malo različit jer ima već u eskadrili crvenorepi Tanderdžet.
Kao i za običnog T-33A trebalo bi dodati trimere,na desnom eleronu i vertikalcu kao i dodati na napadnoj ivici krila(bliže korenu)slične "stvari"koje ne znam čemu su služile.Isto tako treba urezati liniju koja jasno naznačava panel koji na pravom avionu predstavlja poklopac nosne opreme koji se podiže na gore a na maketi ne postoji.TT-33A zahteva graviranje malog otvora sa škrgama na gorepomenutom poklopcu,dodavanje dela na desnom krilu napravljenog u samogradnji koji je služio za vuču mete kao i jedno nosača na levom krilu.Dodao sam i dve antene dok sam dve AN-TACAN antene koje izlaze tačno iz srednjeg broja 5 svesno izostavio.Otvor za hlađenje ispod eskadrilskog broja takođe treba zagitovati.
Sedišta iz kutije su gruba te ih je preporučljivo zameniti nekim rezinskim.
Farbanje sam već opisivao pa da ne ponavljam,u ovom slučaju osim što je zahtevalo više vremena za maskiranje više sreće mi je bilo potrebno sačuvati srebrne površine jer sam već pomenuo da sam imao grdnih problema sa lakiranjem.
Prljanje prvobitno slikarske uljane+Koh-i-nor suvi pasteli a nakon prefarbavanja silver površina samo pasteli,nanošeni četkicom i štapićima za uši.

Eto,toliko od mene.U svakom slučaju,maketa koja ima svoje mesto u mojoj kolekciji kao No3 US džet u JRV,ostao mi je još Sejbr kratkonosi i tu lektiru da završim.I pored svoje konturne netačnosti,krajnji rezultat nije sporan,to je T-33A bez greške.

Ajd' u zdravlje :cheers





flanker

Veoma lepo. Baš prljavi paneli dobro grizu žutu boju. Izuzetno zanimljiva šema odlično odrađena.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Kerber

Sto bi moji Nislije rekli: "Boli glava, usi otpadaju!"
Odlican rad!

Miroslav Š.

Видим да се колекција попуњава са Америма и то одлично :cheers Ја сам са мојим Т-33 кренуо малко другачије и тренутно се спремам да нанесем црвену боју пошто радим тај црни 16. Уживао сам пратећи твој топик у раду ове макете а посебно сада када је готов(а) :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!