Harrier gr.3 -Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Auu pobeze mi Kerber po broju napravljenih... :doh  :lol
Slike su lose.Posvadjao sam se sa fotografijomi to ti je. Ova siva se mnogo plavi na ovim fotkama , al trenutno bolje nemogu da slikam.
Farban rev 57 i 68 posvetljene malo belom , kokpit eceraj  , lak-polumat ,Tamija D set malo i to mu je to. Jos rakete treba da se stave (suše se) i spreman je za presretanje nekog nevaljalog Argentinca u Skyhawku.
Hvala na paznji.   :cheers








"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Siva ti je zapravo malo svetlija nego bi trebalo, kao i zelena, ali je OK ispala maketa.

A Skajhokove su jurili Sea Harrieri FRS.1, dok su GR.3 više bili angažovani oko napada na zemaljske ciljeve :)

maestro

Svaka čast majstore!
A zna li se ko na forumu ima najviše urađenih maketa?

sezan

Quote from: Sandman on 08-09-2012, 14:13:18
Siva ti je zapravo malo svetlija nego bi trebalo, kao i zelena, ali je OK ispala maketa.

A Skajhokove su jurili Sea Harrieri FRS.1, dok su GR.3 više bili angažovani oko napada na zemaljske ciljeve :)
Po meni nije svetlija.Imam puno fotografija sa ovako posvetljenom(ofucanom) pa čak i svetlijom...Volim te izandjale zato ih tako i farbam. Da upravu si za frs.1 ,oni jesu bili lovci pravi a GR.3 više za zemaljske .zato su i imali laserski obelezivac ciljeva u nosu ali su takodje nosili V-V rakete i dejstvovali po potrebi.
Hvala na komentarima..  :pilot
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

flanker

Možda malo svetlije nego što bi trebalo, ali vremenom sigurno postane takav.
"Mazni" laserke sa Revell Tornado GR 1 i napravi ga kao kada su njima gađali. Tankovi ostaju gde jesu, a  laserke idu spolja. Do duše nisam
siguran da li je baš ovaj avion i bacio koju.
Ja sam radio Fujimi koji nije imao dekale iz rata pa je zato nabijen sa 4x454, 2xBL755 i jednim tankom. Videli ste to već pre 2 godine.
Možda još malo zaprljancije uz bledilo da bude kao pravi.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Nisam strućnjak ali mislim, da je korektno i kvalitetno napravljen.

Janjic

Meni se sviđa  :bravo  :super
Kakva je ova maketa za rad?
凸(¬‿¬)凸

Goran A.

Zelena je ta koja je mogla biti malo tamnija (ne bledi previse ta boja) a siva je ok. Ovo je jedna od tvojih boljih maketa.


sezan

Quote from: dragan_mig31 on 10-09-2012, 20:07:20
Quote from: Janjic on 09-09-2012, 02:29:22
Meni se sviđa  :bravo  :super
Kakva je ova maketa za rad?

Jad i uzas :)

KAko kome zapadne. Gledao sam neke izrade gde se ljudi nisu žalili na uklopivost ,dok sam ja imao baš problematično sastavljanje. CEnim da je zbog istrosenosti alata. NAravno ništa što se nemože srediti ali za živce je trening ipo.
Hvala svima.
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Janjic

Quote from: sezan on 10-09-2012, 23:58:22
Quote from: dragan_mig31 on 10-09-2012, 20:07:20
Quote from: Janjic on 09-09-2012, 02:29:22
Meni se sviđa  :bravo  :super
Kakva je ova maketa za rad?

Jad i uzas :)

KAko kome zapadne. Gledao sam neke izrade gde se ljudi nisu žalili na uklopivost ,dok sam ja imao baš problematično sastavljanje. CEnim da je zbog istrosenosti alata. NAravno ništa što se nemože srediti ali za živce je trening ipo.
Hvala svima.

Hvala vam na odgovorima  :cheers. Dalo bi se zaključiti da je bolje zaobići ovog ljepotana  ;)
凸(¬‿¬)凸

Miroslav Š.

Веома леп рад прилично захтевне макете (барем за мене, радио сам је пре пуно година док је била у Ешијевом паковању). Харијери, све верзије, су баш "трошени" на Фокландима и било их је прилично замазаних, избледелих па поново делом сређених. Буквално, сваки је апарат био прича за себе. Ово је сигурно један од бољих које сам видео урађене :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

dragan_mig31

Quote from: Janjic on 11-09-2012, 12:47:12



Hvala vam na odgovorima  :cheers. Dalo bi se zaključiti da je bolje zaobići ovog ljepotana  ;)

Pa ne :) ja je imam i ova gr.3 verzija i njihov SHAR FRS.1.Pre nekoliko godina radio sam i esci-jev AV-8A harrier i makete su stvarno zahtevne ali nista sto neki prosecni maketar ne bi mogao da sredi.Ja bi ti preporucio da ovo nabavis.

capritim

Lep na slici, a u stvarnosti uz nes kafu, još lepši.

Bravo Vlajko !

FLY BY WIRE