Super Sabre F-100D - Revell 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Slotija jedna sa tegom u nosu konja da ubije. Lose se uklapa ,ima rupa prst mos da gurnes u nj. Doradjen kokpit raznim viskovima iz ecovanih setova i samogradnjama raznoraznim,rivetiran  (kao i prethodne dve zavrsene). Svidja mi se  kako je ispao.
Hvala !
:cheers





"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Generalno je OK ispao, osim zadnjeg dela trupa - nekako mi ovo "garavljenje" Tamiya šminkom deluje suviše "šablonski" - plavi i naranžasti tonovi idu jedan za drugim - da si nasumično šarao izgledalo bi možda bolje  :-\

Ja bih lično probao prvo neko toniranje raznim metalajzerima, a na kraju samo suptilno Tamiya šminkom dodao efekat sagorelog metala.

Ovo je inače prepak ESCI/Italeri makete ili je baš Revellova?
Vidim da je poklopac kabine bez onog dodatnog rama iza sedišta kojeg je Italeri ne znam iz kog razloga ubacio na svojoj maketi, dok je onaj na ESCI maketi korektan, kao i ovde.

sezan

Dobro to je stvar ukusa. A u na slikama je prenaglaseno ,mnogo vise nego sto je to uzivo.
Mislim da je to Esci prepakovan , i postajao je "visak" ram ali sam ga ošmirglao. Imalo je deljanja i krpljenja(kalup se verovatno istrosio vremenom) i neuklapa se najsrecnije...al sta bi mi radili ..jel tako...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Quote from: sezan on 08-09-2012, 14:49:00
Mislim da je to Esci prepakovan , i postajao je "visak" ram ali sam ga ošmirglao.

Onda je prepak Italerija - ESCI maketa ima poklopac bez ovog fiktivnog rama.
Italeri je minimalno doradio ESCI kalup (poredio sam obe makete), ali je i dalje nejasno zašto su ubacili taj ram...  :headbang

medico

lepo izgleda ! stoji zamerka za temperaturnu promenu boje metala ... mada nije drama  ;)

ti napisa da je rivetiran ?  mozda mi je vreme za pojacavanje dioptrije al ja ich nevidim zakivke  :o

sezan

Jeste rivetiran,ali nisam preterivao sa pritiskanjem pa se ne vidi na fotografijama...Suptilnije su malo nego obicno.Obicno preteraju ljudi pa se vidi sa metar daljine a ne bi trebalo..
Hvala..
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

medico

daj neku close up fotku  bas me yanima kako izgleda

Veoma dopadljiv Hun. Možda stvarno da popraviš garavljenje po uzoru na fotografije. Inače sve stoji.

Josip

sezan

Quote from: medico on 08-09-2012, 20:14:51
daj neku close up fotku  bas me yanima kako izgleda

U bre sto me mučiš..evo uvecao sam malo postojecu..vidi se tu i tamo..

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA