Breda Ba.65 Special Hobby 1/48

Previous topic - Next topic

vesthepes

Odlična maketica sa puno resina in PE delova.
U Iračkim oznakama, dvosed sa kupolom. Dosta samogradnje - topovi u krilu i još neke sitnice. Bojano sa Alcladom.











Hvala na glednju...

Goran A.

Avion je ruzan ali je maketa lepa. Je li ovo polirani metal ili lak, mislim na pravi avion?

vesthepes

Auu, meni je jako lep. Ustvari tako ružan, da je lep.
Bojan je alu lakom preko celog, zato nisam radio više nijansa panela...

PELE

Avion je prelep, kao i maketa!  :cheers

Aleksandar

Čista egzotika, em Breda pa još Iračka. Odlično izgleda, a vetrobran mu je spektakl.  :mjetal ;D
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Warhawk

Jedna od mojih omiljenih rugoba.
Svaka čast na šemi i završnim radovima.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Miroslav Š.

Odlično maketarsko osveženje :super Veoma mi se dopada ceo izgled urađene makete a način farbanja je posebno lep :cheers Bravo!
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

airsuba

Vrlo lepo odrađeno  :cheers

Ova Breda je stvarno jedna od najčudnijih konstrukcija - na fotografijama pravog aviona u letu mi je uvek izgledao kao neki poveći tip, a zapravo je veličinom ko neki prosečan lovac... valjda čovek neočekuje da će da pilot sedi tik iza motora  ;D

vesthepes

Hvala vam na komentarima i lepim rečima..
Ovaj SH je prva liga, interior je maketa u maketi, nije mi dalo mira, da ne prepravim bar malo.
Evo par fotki konstrukcije i jedna frontalna






Dobro, impresivno i nesvakidašnje!

djos & filip

Interesantan (neobican) avion, i prelepo uradjena maketa.
Bas je "osvezenje" na kutku.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Kerber

Nekako mi promace ovaj ruzni lepotan... 8)
Bravo i za temu i za rad !

Hugo Sperle

Ide mi voda na usta, koliko je dobar  :cheers

Sandman

Odlično izgleda!
Avion sa veoma ružno-lepim poklopcem kabine!
Detalj otvorenog spremišta topova/mitrlajeza na jednom krilu je zanimljiv i razbija monotoniju "jednobojne" kamuflaže.

Jedino što možda malko samo smeta je to što slike vuku na crvenkasti ton - mislim da je to posledica kombinacije izabranog white balance-a na fotoaparatu i CYAN podloge - probaj ako te ne bude mrzelo nekom drugom prilikom da uslikaš ovu maketu na nekoj tamnijoj pozadini, ali neutralne boje - srednje/tamno siva ili crna recimo, mislim da će biti mnogo bolje i dramatičnije  ;)

vesthepes

#14
Hvala ljudi, drago mi je, da vam se sviđa...
@Sandman
U pravu si oko te crvenkaste boje i white balance-a. To mi se dešava kad stavim na custom WB, a ako dam na automatiku sve je nekako mutno. Treba još malo, da potreniram te stvari. Hvala ti na savetu oko pozadine, probaću to sa tamnijim papirom...