Mig 3 Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

Gekon

Pozdrav svima (rece Jovan Memedovic i ode :-)))
Evo, moj prvenac sto se tice fotografije na ovom maketarskom forumu, .....kao sto sam zamoljen od nekih clanova da izlozim svoje radove, to cu i uciniti.
Nema ih nesto posebno mnogo (malo cudno u odnosu na maketarski staz), neke su razdeljene, neke su izlomljene u selidbama, a ove sto su citave su skorasnje i jos nekako se koprcaju. Problem kod mene je prostor....
Elem, Mig 3. Svima vama iskusnim maketarima vrlo dobro poznato koliko skromna u detaljima i jako mekanom plastikom maketa firme Zvezda 1/72. E samim tim za mene i izazov. Volim od skromnog i prostog da doradim i napravim detaljno. Zato mi je ova maketa posebno draga, jer sam u njoj prvi put upotrebio medicinske igle kako bi zamenio topove, od nazovi "izduvnika" (kada se zalepe za sasiju su samo parcici plastike) sam napravio prave izduvnike, seckao delove krila kako bih improvizovao stabilizatore itd, kokpit posebna prica (dodatak celicnih ojacanja na bokovima kabine, , medical kit, levi panel, desni panel............ samo zato mi je draga pa i pored toga sto sam promasio jednu boju na avionu, i dodao sajlu koju sam radio od nekog cupavog konca - bode oci (ako neko ima savet od cega da pravim, bio bih zahvalan) i jos poneke gluposti. Maketa je sve u svemu radjena kao izazov u modelovanju delova (siva faza) a maskiranje mi je bilo tek na drugom... hm trecem mestu.
Plodovi mog rada. Sto bi rekli Englezi: Do not hesitate to put any comment and suggestion.







Goran A.

Nije lose, bice jos bolja ako zamenis antenske zice necim tanjim.

Warhawk

Slažem se. Zagrej onaj ram što ostaje kao višak oko makete na jednom mestu i razvuci koliko možeš.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Gekon

Hvala drugari. Tu tehniku sam radio kada sam simulirao tankovanje Tornada u vazduhu, pa sam kao crevo za korpu od tankera koristio istanjenu plastiku. Pokusacu ;-)

Goran A.

Moze i najlon za pecanje, 0,1mm najmanje.


matilda

dobro je ispalo, s obzirom da si krenuo od cepanice od makete.
detaljisanje ti je uspelo, a antenu necu komentarisati.
daj okaci jos koju ako imas.

stevan

Mika999

Veoma lepo  :cheers , ali stvarno zameni antenu, gde nadje ovu.  :headbang