Revell 1/72 Dornier Do335A-1

Previous topic - Next topic

Warhawk



Konačno dodah sve završne sitnice i reših se da islikam maketu.
Iako je izrada trajala preko mesec dana, i dalje smatram ovo brzinskim projektom (nema korekcije kontura, a i ja umem da razvučem i na godinu dana inače  :P)

Kao što već napomenuh, Revell-ov Do335 je prepak Dragonove makete, bez ecovanih delova i sa drugačijim dekalima. Nikakav problem, sve što je ecovano u Dragonovoj kutiji može se lako napraviti.
Sklapanje je uglavnom išlo bez problema, svako sa bar jednom "short-run" maketom u svojoj biografiji neće imati puno problema.

Dorada ima puno, ali su sve sitnice: Quickboost nišan, Extratech pedale i pojasevi. Samogradnje ima oko motora i u kutijama stajnog trapa. Takodje sam vakumirao novi blatobran (stari je odliven zajedno sa točkom).
Koga interesuje, nek baci pogled na proces izrade.
Zaključak: uradite maketu iz kutije, imaćete super maketu. Uradite je sa doradama, imaćete superiška maketu. Da, ovako superiška!  ;D

Boje su sve mešane, osim RLM66, za koju sam uzeo blago posvetljeni Revell matt 78. Dekali iz kutije, osim svatike, koja je sa Propagteam seta.
Posebnu zahvalnost dugujem Peter Evans-u i David E. Brown-u sa LEMB foruma, koji su mi razjasnili par nedoumica oko kamuflaže i serijala.



'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Miroslav Š.

Одличан, са мером и укусом :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Nenad Pozega


airsuba

Superiška je stvarno, kickassovo si ga  :caooo

Sad mu fali podloga i dva nemca koja diskutuju o kuplungu u motoru  :cheers

Janjic

Svaka čast  :bravo. Ovo je stvarno za svaku pohvalu!
Iskren da budem žao mi je što je završen, jer sam baš uživao prateći tok izrade!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Kerber

Veliko BRAVO! :D
Odlicno uradjen Dornie.
Posvecenost detaljuima je na visokom nivou...farbanjcija takodje. Sta ces vise osim da uzivas u svom delu, kao i mi uostalom.
:cheers

Za svaku pohvalu!!!
Jedino što mogu da kritikujem je kamuflaža. Šteta što taj avion nije bio šarenije farban, zar ne?

Sandman

Odlično si ga priveo kraju!
Mnogo dobro izgledaju ove "kopče" na poklopcu motora, a zaokrenuta prednja noga stajnog trapa na fotki spreda daje baš moćan kadar!  :mjetal

Hoće li sad konačno onaj P-40? :)

Warhawk

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

pekar

Auuuuuuu covece sta napravi od ovo.
Raj za oci. Bez komentara.
IL-76

djos & filip

Sve je vec receno
SJAJNO URADJENO!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

DUSAN123

UH,stvarno si ga odradio perfektno,st.trapovi jako detaljni... :cheers

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

maestro

Svaka čast!
Ostao sam bez teksta...  :god :god :god :god

zero