Mig-29A Iraqi air force 1990-1991

Previous topic - Next topic

nenobl

Academy 1/48 Mig-29A. Vjerujem da je dobro poznata maketa, uklapanje nije lose osim nosnog dijela i ostatka trupa i napatila me vazdusna kocnica! Bilo je prilicno gitovanja. Koristio sam nesto Revell, Hubrol i Tamiya. Sema je standardna e sad boje... po nekim "racunarskim" modelima i uradjenim maketama koje sam nasao na netu.. nista se ne poklapa! Svi su farbali razlicito! Ja sam nasao 2 fotografije doticnog aviona pa sam radio boje prema njima! koliko je bilo moguce pogoditi! Imao sam peh da sam nakon farbanja slucajno otkinuo lijevi vertikalac... kad se nisam objesio o strik na balkonu, pa da svi vide! Dekali prilicno nezahvalni ali dobro su legli!
O samom avionu ne znam bas mnogo! Bio je stacioniran u Habbanayah vazduhoplovnoj bazi, 08ak km zapadno od Bagdada! Ucestvovao je i ostao citav u prvom zalivskom ratu ali je srusen ili unisten na zemlji u drugom 2003.  Pa pogledajte...



doticni avion


































airsuba

Bravo baš mi se dopada, mislim da si baš izvukao maksimum iz ove makete  :cheers

Nisi napisao, jel si mu menjao radarsku kapu ili prepravljao - deluje mi mnogo bolje od onog iz kutije?

nenobl

hvala! ;) radarsku kapu nisam mijenjao! sve je iz kutije! jbg, kod nas u Banjaluci nema nista nigdje da se nabavi tako da.. ono sta imamo, koristimo, prepravljamo, krpimo..   :zvizduc

maestro

Meni se baš viđa!
Svaka čast, farabanje je super ispalo!

nenobl

sad gledam.. sve mi nekakve dlacice ostale ... a to je vjerovatno od one fine cetkice, posto sam ga "pomeo" prije slikanja!!! :)

Sandman

Fino si se ti izborio sa ovom maketom.  :super

Dlačice su se verovatno nahvatale nakon lakiranja a dolaze do izražaja tek na makro fotkama - uživo to sigurno izgleda mnooogo manje vidljivo.

Ne znam da li si trebao da stavljaš blatobrane na prednje točkove - na slici pravog koju si priložio se ne vidi najbolje taj detalj  :-\



Dlačice su se verovatno nahvatale nakon lakiranja a dolaze do izražaja tek na makro fotkama - uživo to sigurno izgleda mnooogo manje vidljivo


Probaj, da sa pincetom zakvačiš grudu UHU ili BLUE tac mase pa sa njom lepo pokupiš te dlačice, pogotovo u cockpitu. Zna da se zapeče.
Pogotovo mi se sviđa farbanje.

Vladimir

Ф89 НС

YU-DFY

Svaka cast za ovu devertku, pardon, desetku  ;)

Nidza79

Ovo je jako lep rad i krupnijih zamerki nemam. Mislio si o mnogo cemu a u takvim uslovima se ponesto potkrade - nisi ofarbao trouglaste panele na strejku. Ako mozes a ti to uradi a ako ne mozes ko ga j... dobro je i ovako...  :super

Kerber

Bravo za odlicno uradjenu maketu!
Jedan  najlepsih Migova ovde!
Interesantno farbanje...

nbg style

U odlican, bas je fenomelano ispao  :mjetal

nenobl

hvala na komentarima! :) lijepo je citati ove rijeci hvale! :)

@Sandman, u pravu si! Jbt, stvarno nisam obratio paznju na taj momenat! nego sam mahinalno isao s pretpostavkom da ga ima kad ono vidi glupost! :) ali ok je, lako se skine! ;)

@Nidza79, mislis na one trouglaste napred... znao sam da se nece primjetiti!  U stvarim ofarbani su, ako pogledas fotku odozdo vidjeces da se vide kako su ofarbani ali slab je kotrast izmedju kamuflazne boje odozgo i same boje tih panela! Ako razumijes sta ti hocu reci! ;) a ofarbano je sigurno! :D 

a joj sta bi dao za one eduardove izduvnike i sjediste!  pssssss.. ali bijase skupo majku mu, nisam imao tada kesha za sve! :)

Hornet

Lepa maketa sviđaju mi se izduvnici jako, dobro bi došla neka podloga:  ;) ;)

dusko

MIG je predivan jako lepo i realisticno ofarban svaka cast majstore.