MiG-15 Hungarian Air Force 1/72 Airfix

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Privedoh kraju i ovog malisu  :)

Sta reci o maketi... Odmor za mozak, maketa se sklapa sama od sebe i generalno je "fina" za rad. Jedine mane su malo deblji paneli i nedostatak detalja, ali uz malo truda ovo moze da ispadne super, sto je Pele sa svojim Korejancem pokazao. U tacnost nisam ulazio mada Pele mi kaze da ni to nije jaca strana al dobro ne razumem se bas nesto u ove rane jetove tako da meni lici  :) Ja sam radio OOB osim rezinskog sedista i ovim putem se zahvaljujem Vladi (Sezan) sto mi je poklonio maketu. Boje su humbrol, sve malo posvetljene, metalajzeri isto i to je to, dekali OOB. Dekali su odlicni, jako malo revel softenera je trebalo da ga istopi, mada sam trebao malo vise da bi bas leglo u panele lepo, al dobro ovako se mnogo i ne primeti.

Sad slike, hocu li ja to savladati nekad  :deadhorse Ova braon je cudna na slikama, vuce na boju cigle al u stvarnosti je normalna braon nijansa(malo jaca ekspozicija posto sam jurio poslednje zrake sunca  :jok)

Evo slika pa komentarisite, ja sam prezadovoljan za jedan "opusten" projekat  :D





I dve sa svojim tradicionalnim neprijateljem u svakom mogucem smislu  :pilot I ujedno najveci razlog zasto sam bas Madjara odabrao



Toliko za sad, sledece javljanje u topiku o MiGovima-21  :caooo

maestro

#1
Stvarno je super, svaka čast majstore!
Jedino mi malo upada u oči jači wash sa donje strane, al' svako ima svoj ukus.

Meni stvarno smetaju jedino paneli, koje uopšte ne bi trebalo dodatno isticati pošto su totalno prejaki.

dragan_mig31

Samo mozda laganiji wash i nista vise :) Kad se panele ne isticu onda sama maketa izgleda kao igracka.

Nemsy_29

Pa dobro stvar ukusa, meni wash ne smeta ali sam ipak razmisljao da li da ga stavljam uopste al onda bi mi bilo jos gore posto ne volim makete bez istaknutih panela. Uzivo je malo bolja prica, nije toliko jak da bas izbija oci

Mikoyan29

Odlicno izgleda, mada, mogao si da otvoris kabinu  :rtfm  :cheers
MK "Oluj"

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Quote from: Nemsy_29 on 04-10-2012, 19:30:22
Pa dobro stvar ukusa, meni wash ne smeta ali sam ipak razmisljao da li da ga stavljam uopste al onda bi mi bilo jos gore posto ne volim makete bez istaknutih panela. Uzivo je malo bolja prica, nije toliko jak da bas izbija oci

Jeste, generalno ali kod ovog Airfixa, pa i kod HB makete su več toliko duboki, da ispadne preterano.

Janjic

Meni je dobar  :bravo. Radio sam tu maketu (SSSR oznake) i slažem se da je milina sastavljati.
凸(¬‿¬)凸

PELE

Maketa je fenomenalna za rad!

Nemsy buraz, ovo izgleda odlično!  ;)  :cheers

Ja ću sigurno uraditi još jedan Airfix, baš je dobra maketa iako ne liči na MiG-15...  :headbang

Sandman

Linije panela možda mogu Surfejserom da se malo popune i da se tako izbegne efekat prejakog washa + sam wash odraditi nešto svetlijom nijansom nego što je uobičajeno za finije (tanje) linije panela.

Fino izgleda na kraju - obzirom da je fotkano mobilnim slike su i više nego pristojne, tako da ne treba uzeti za zlo što je white balance malo pobegao...  ;)

Lep rad  :cheers

Nidza79

Lepo si ga uradio ali nisi nasao zelju da popravis mnogobrojne propuste koje je Airfix nacinio. Neke od njih poput uzduznog luka na kabini uopste nije tesko uraditi. Inace je valjano.

Goran A.

Pristojno odradjena maketa, dopada mi se! Lepo izgleda u paru sa Sejbrom. Za opusten rad, odlicno!

Paja

Meni lepo izgleda! Fina kamuflaza i ne ceste oznake,tako da... Bravo!! :bravo :bravo

Nemsy_29

Hvala, drago mi je da vam se svidja  :cheers