La-5 Zvezda

Previous topic - Next topic

maestro

Elem, ovo je moj prvenac, napravljen posle nekoliko godina pauze u maketarenju.
Zašto ga nisam postavio odmah ovde? Ne bih ni sam znao.
U pitanju je Zvezdina maketa, uklapanje loše. Bojeno Cosmos auto lakovima crvena je maketarska, kao i crna.
Prljan grafitom, i meni se sviđa ovakav, jer sam želeo da predstavim što izakaniju mašinu.
Sve u svemu ja sam zadovoljan.
Komentari uvek dobrodošli!
P.S: Uspeo sam da polomim pito cev u toku slikanja, postaviću novu kad uhvatim vremena.












flanker

Mnogo bre male fotke. Jesi li imao neke reference za ovakvo prljanje?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Warhawk

Bela je fino ispala tako mestimična (i na pravom je tako izgledala zbog brzinskog nanošenja, a i Rusi su to, nikad previše uredni...)
Sve lepo čuči sem tog grafita, jer izgleda kao da su ugalj ložili mesto standardne "čorbe"  ;D

i prljanja su nauka sama po sebi, potrebno je dosta više planiranja i oko toga, što ćeš uglavnom videti već kako budeš napredovao.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

maestro

Naletao sam an kojekakve fotke gde su bili baš zamazani. Za fotke se takođe izvinjavam, slikano mobilnim, aparat u tom trenutku nisam imao.
@warhawk, na slikama ja malo naglašeno prljanje, u realnosti ne izgleda tako garavo :)

anki

Mislim da nisi bas dobro protumacio reference. To sto izgleda zamazano u stvari se providi osnovna kamuflaza (uglavnom zeleno - crna ili tamno zelena) kroz beli gornji sloj na brzinu nanet i/ili oljusten. Dakle sve bi bilo ok da si umesto grafita koristio neku tamno zelenu. Ovako ko da su ga iz pozara izvukli  - avioni jednostavno nisu tako prljavi. Mogu biti i jako stari i izraubovani ali ne i tako prljavi.

Na kraju ne ocajavaj jer si bar savladao tehniku pa kad drugi put grafit zamenis zelenom bice i rezultat bolji.